UPM SEO Tekniği

UPM SEO Tekniği

UPM SEO Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır? Uygulamalı Örnekli Anlatım ile UPM 10 SEO Tekniğini Öğrenmeye Başlayın.

UPM 10 SEO tekniği, yıllar önce geliştirmiş olduğum Piramit SEO Tekniğinin 10 kat daha güçlüsü olan bir SEO Tekniğidir. Tekniğin temellerini aramayı anlamak, ziyaretçiyi ödüllendiren doğru içerikler oluşturmaktadır.

Teknik rekabet durumuna göre 1li, 5li ve 10lu katmanlardan oluşmaktadır. Tekniği genellikle yüksek rekabetli kelimelerde ağırlıklı olarak kullanmaktayım. Piramit SEO tekniğini geliştirdikten kısa bir süre sonra, global olarak kullanıldığını gördük. Global olarak tekniğe yoğun bir ilgi oldu ve halen bilinen en iyi SEO tekniği olarak kabul görmektedir.

Piramit SEO tekniğinin üzerine neler ekleyebilirim diye düşünmeye başlayıp, tekniği son 1 yıl içerisinde aktif olarak test ettim. Testlerimiz sonucunda genellikle 1 veya 2 nci sıraları elde etmekteyiz.

UPM SEO Tekniği Nasıl Uygulanır?

UPM SEO tekniğinin temelleri araştırmadan geçer, anahtar kelimelerin tespit edilmesi ile ilk adım atılmış olur. En çok kullanılan ilk 10 anahtar kelimeyi tespit etmeniz gerekiyor.

Tespit sonrasında ana kelime için bir sayfa oluşturmanız gerekiyor. Anahtar kelimemizin iphone 12 olduğunu düşünelim.

İphone 12 için bir sayfa üretiyoruz. Üretmiş olduğumuz sayfanın içeriğinin çok uzun olmasına gerek yok, önemli olan net bilgileri kelimeleri çarpıtmadan laf kalabalığına girmeden en yalın hali ile anlatmak olacak.

Geriye kalan anahtar kelimeleride blog içerikleri olarak kullanacağız.

Diğer tespit ettiğimiz kelimelerin: iphone 12 yorumları, iphone 12 alınır mı? , iphone 12 incelemesi olduğunu düşünelim.

Tespit edilen her anahtar kelime için bir alt blog konusu oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz blog konularından iphone 12 kelimesinde ana makalemize yani sayfamıza link veriyoruz.

Sayfamız içerisinde yani ana makelemizde de geçen iphone 12 alınır mı? kelimesinden alt sayfamıza link veriyoruz. Diğer anahtar kelimeler içinde geçerlidir.

UPM SEO Tekniğini İle Backlink Kullanımı

Backlink yani PR, Basın bülteni kullanımı, rekabet düzeyine ve üretilen alt konu sayısına göre belirlenmektedir.

Yüksek rekabetli kelimeler için : 10 blog konusu 10 Backlink

Orta rekabetli kelimeler için: 5 blog konusu 5 Backlink

Düşük Rekabetli kelimeler için: 1 blog konusu 1 Backlink (Başlangıçta sıfır) olarak kurgulanır.

Düşük rekabetli kelimelerde ilk etapta hızlıca alt blog konusu üretmeyin, sıralamanın durumuna göre üretmeniz gerekmektedir.

Aklınıza tıkılan bölümleri yorumlar alanından bizlere iletebilirsiniz.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı
Comments
 • Hocam merhabalar, çok teşekkürler değerli bilgiler için 🙂 Bir sorum olacaktı.

  iPhone 12 (UPM 10) sayfamızda H2 etiketlerini en baştan mı ekleyeceğiz, yoksa alt sayfalar tamamlandıkça sırayla mı H2’leri gireceğiz?

 • Hocam vermiş oldunuz bilgiler gerçekten çok başarılı. Bu tekniği Kendi siteme uygulamayı düşünüyorum lakin wordpress alt yapı kullanıyorum ve sektör ise bir hayli zorlu olan sohbet siteleri sektörü. Bu sektörde sizce bu teknigi nasıl kullanmam lazım ? Ana kelimelerin birden fazla ve rekabetin yüksek olması bu tekniği başarısız kılar mı ? Rakipler ise otorite sahibi ve milyonlarca geri bağlantısı olan trafiği olan ve senelerden beri pozisyonlarını her aramada koruyan siteler. Geri dönüşünüzu bekliyorum Müslüm Hocam.

  • Murad selamlar, sektörün gereği teknik çok etkili olduğu için yine işe yaramaktadır. Önemli olan tüm arama terimlerini tespit ederek, UPM oluşturabilmen.
   Ayrıca şu bilgiyide vermek isterim yıllar önce o sektörde ilk sayfada 9 sitenin yer almasını sağladım, biraz önce meraktan baktım halen ilk sayfada olanların çoğu yıllar önce yaptığım teknikler ile halen yerini koruyorlar.

 • Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi seocudur Müslüm hocam.sayesinde yıllardır sitem ilk sırada yer alıyor, keşke daha fazla video yayınlama imkanınız olda üstat

 • Hocam selamlar, SEO içerikleri paylaştığım bir wordpress sitem var, hem landing page’leri hem de contentleri Yazı formatında çıkarıyorum. Sayfa formatlı yalnızca Anasayfa ve iletişim sayfam var. Burada bir hata mı yapıyorum, benim için önemli hero keywordleri Yazı formatından Sayfa formatına mı dönüştürmeliyim? Sevgiler.

  • Gökhan selamlar, landing page sayfaların büyük bir avantajının yanı sıra dez avantajıda vardır. Yorum alanları kapalı olduğu için etkileşimi düşürebilmektedir. Önemli anahtar kelimelerin için yine bir yazı sayfası oluşturarak rehber niteliğinde alt makalelerden yönlendirme yapman daha sağlıklı olacaktır. Yazını düzenli aralıklarlar ile update edersen iyi sıralar kaçınılmaz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.