Piramit SEO Tekniği Nedir? Nasıl yapılır?

piramit seo

Piramit SEO Tekniği diğer SEO tekniklerinden farklı olarak uygulanan bir tekniktir ve etkili bir teknik olduğunu söylemek mümkündür.

Piramit SEO Tekniği Nasıl Uygulanır?

Piramit SEO Tekniği tersten gelim ve düzden gelim olarak iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Lakin algoritmanın en doğru ve etkili şekli tersten gelim mantığıdır. Algoritmayı anlamanız için örneklerle ve video ile açıklama yaptım. Tersten gelim mantığı ile ilk öncelikle ana anahtar kelimenin, yan kelimeleri yani alt maddeleri için içerikler üretilmektedir. Üretilen içeriklerin bitmesinden sonra ana makale yani ana anahtar kelime için genel makale oluşturulur ve makale içerisinde daha önce yazılmış olan alt anahtar kelime içeriklere link yönlendirilmesi yapılarak ilerleyen iç link sistemi kurmada en etkili SEO Teknikleri içerisinde yer almaktadır.

piramit tekniği

Uzun yıllardır kullandığım Piramit SEO Tekniği ile başarılı sonuçlar elde ettiğimi söylemek mümkündür. Peki algoritma düzden gelim mantığın da neden çok işe yaramıyor? İlk etapta genel içerik oluşturulurken link yönlendirmesi yapmak mümkün olmayacaktır. Çünkü alt anahtar kelimeler ile ilgili içerikler bulunmamaktadır. Genel makaleyi okuyan ziyaretçilerde, makale içerisinde geçen bir terimi veya alt anahtar kelimenin ne anlama geldiğini merak edebilir. Makale içerisinde yönlendirilen kaynak bulamayacağı için ziyaretçi farklı bir sitede arama yapmaya devam edecektir. Buda sitede kalma oranını ve içerik otoritenizi olumsuz yönde etkileyecektir. Tersten gelim mantığı ile en son olarak oluşturulan genel içerik kusursuz olacaktır. İçerik içerisindeki yönlendirmeler ile iyi bir kullanıcı deneyimi elde etmiş olacaksınız. Peki, bu teknik hangi sektörler için işe yaramaktadır derseniz. Tüm sektörlerde kullanabileceğiniz ve yüksek oranda başarı elde edeceğiniz bir tekniktir. Canlı yayınlarımda bir çok SEO Tekniği paylaşmaktayım, bu teknikte kullandığım teknikler arasında en organik “doğal” yöntemler arasında yer almaktadır.

Piramit SEO tekniği videosunu izledikten sonra aklınıza takılan sorular olursa lütfen yorum alanından bana ulaştırınız. Tekniğin etkili olmasını etkileyen diğer unsurlardan biri ise, alt anahtar kelime içeriklerin ve genel içeriğin özgün ve araştırma yapılarak oluşturulmasıdır. Çok fazla emek vermeniz gerektiğini söyleyebilirim. Alt içeriklerin için kesinlikle acele etmeyin, iyi bir araştırma yaparak en kaliteli içeriği üretmek için uğraşın. Genel içerik için ise tüm tecrübe ve bilgi birikimlerinizi kullanmanız gerekiyor. Görseller, video açıklamaları ile zengin bir ana içerik oluşturmanız gerektiğini unutmayınız.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı
Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.