Sunucu Hatalarının SEO Üzerindeki Etkileri

seo için en iyi sunucu seçimi

SEO kelimesi İngilizce “Search Engine Optimization”(Arama Motoru Optimizasyonu) kelimelerini ilk harflerinin kısaltılmış şeklidir. 2006 yılında itibaren bilişim dünyasında kullanılmaya başlayan bu kavram, bilişim dünyasında çok çarpıcı etkiler yaratmıştır. SEO bir web sitesinin fark edilmesi ve kullanımın artırılması bakımından çok önemlidir. SEO sayesinde WEB siteleri arama motorlarında daha popüler olur ve üst sıralarda yer almaya başlarlar. Bu popülerlik parasal bir dönüt olarak site sahibine döner. Bu nedenle eğer bir site kurup üzerinden para kazanmak ve geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız SEO sizin için vazgeçilmez bir yöntem olmalıdır.

Sunucu Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu nedenle SEO bir WEB sitesinin can damarıdır demek abartı olmaz. İşte bu sebeple günümüzde SEO danışmanlık şirketleri kurulmuştur. SEO bilişim dünyasında ciddi bir ekonomik pazar oluşturmuştur. Bilişim dünyasının önemli bir etmeni olan SEO’yu etkileyen olumlu ya da olumsuz bazı durumlar vardır. SEO’ların olumsuz etkilendikleri durumların başında da sunucu hataları gelmektedir. Sunucu hatalarının SEO üzerindeki etkileri incelediğimizde, bu durumun SEO’yu olumsuz yönden çok fazla etkilediği gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Sunucu hatalarının çeşitleri vardır. Bu sunucu hata çeşitleri farklı şekillerde SEO üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Sunucu hatalarına ve SEO üzerindeki etkilerini incelediğimizde aşağıdaki şu sonuçlara ulaşıyoruz. 404, 500, 503 vb. sunucu hataları SEO’ları en çok olumsuz etkileyen hatalardır. Seo uyumlu hosting seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurları incelemeniz de fayda var. En önemli unsur ise Hosting seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar incelenmelidir. Bu hatalar sonucunda WEB siteniz hataları vermeye başladığında sizi bekleyen çok ciddi sorunlarla karşılaşa bilirsiniz. Çünkü bu hatalar sonucunda arama motorları sizin WEB sitenize ulaşamazlar. Siteniz elinizden alınmış veya geçici olarak devre dışı kalmış olabilir. Arama motorları WEB sitenize ulaşamadıklarında sizin SEO yöntemiyle kazanmaya başladığınız popülerliği azalmaya başlar, hatta sitenizin ulaşa birliği uzun sürerse kazanmış olduğunu popülerlik tamamen de yok olabilir. Çünkü arama motorları WEB sitesine ulaşamadığında istatiksel olarak siteniz gerilemeye başlar.

Sitenizin ziyaretçi sayısı azalmaya başlar ve bu da sitenin ciddi bir maddi kayıp yaşamasına neden olur. Sunucu hatalarının SEO üzerindeki hatalarını özetleyecek olursak, bu hataların direk olarak SEO üzerinde yıkıcı etkileri olduğunu söyleyebiliriz.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.