Sosyal Medya Pazarlamanızı Geliştirmeniz için 5 İpucu

sosyal medya pazarlama teknikleri

Öncelikle Sosyal Medya Pazarlama öyle göründüğü gibi çocuk oyuncağı değildir. Çünkü insanlar öyle sosyal paylaşım sitelerinde gördükleri her linke sazan gibi tıklamazlar. İnsanları onlarla sadece bir şeyler paylaşarak bir şeye ikna etmek göründüğünden daha zordur. Bu yüzden size altın niteliğinde tavsiyeler vermek istedik:

Doğru Zaman

Zamanını iyi tutturduğunuzda, insanlar normalde kabul etmeyecekleri, akıllarından bile geçmeyecek bir şeyi ya da bir linke tıklamayı kolaylıkla, hiç düşünmeden kabul edebilirler.

Bunun için insanların şehrin günlük stresinden uzak kaldığı dingin ve mutlu bir kafayla bilgisayarlarının ya da telefonlarının başında oturdukları bir zamanı seçin. Ya da tatilleri seçin, insanlar belli sorumluluklar altında olmadıkları günlerde yeniliklere daha açık olurlar.

İnsanları Sıkmayın

Sosyal paylaşım platformlarında sürekli sitenizi överek ya da onun hakkında paylaşımlar yaparak insanları link yağmuruna tutmayın. Siz politikanızı iyi belirledikten sonra siteniz otomatik olarak kulaktan kulağa yayılacaktır.

Bal reklamlarını hatırlarsınız. Paylaşmak istediğiniz linkin açıklamasında sade ve anlaşılan cümleler kullanın. Aynı zamanda da linke tıklamaları için onları teşvik edin.

E-Posta Faktörü

Sosyal Medya Pazarlama için olmasa da sitenizin popülaritesini arttırmak en uygun yerlerden biri e-postadır. E-posta abonelerinizi arttırın. Bunun sosyal medyayla alakası ise şudur:

Sosyal medyada formlar hazırlayarak yeni aboneler elde edebilirsiniz. 1 yeni abone demek gönderilen her toplu e-postanın fazladan 1 kişiye daha gitmesi demek. Bu da onların sizi unutmasını zorlaştıracaktır.

Reklam Yapıyormuş Gibi Görünmeyin

Reklamdan ziyade, sanki sosyal medya kullanıcılarının o siteye ihtiyaçları varmış gibi paylaşımlarda bulunun. Öncelikli olarak onları düşünün, siz elinizden geleni yaptığınız zaman onlar da sizi unutmayacaklar, mutlaka sizi hatırlayacaklardır.

Yeni Fikirler Üretin

Sosyal Medya Pazarlama sizin için çok kârlı olacaktır. Sadece klasikleşmiş SEO yöntemlerine takılı kalmayın. Eğer oyunu sadece teorik olarak oynarsanız bir süre sonra tüm aramalarda geri kalmaya ve kendinize yetememeye başlarsınız.

Reklam verin. Her tıklama başına küçük bir ücret karşılığında Google AdWords bu durum için çok uygun bir araç. Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım platformlarına da reklam vermeyi unutmayın.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.