2021 SEO Teknikleri En İyi Teknikler

2021 yılında uygulayabileceğiniz en iyi SEO teknikleri. SEO nasıl yapılır, nereden başlamalısınız, en hızlı ilk sayfa olmanızı sağlayacak önemli SEO teknikleri sizleri bekliyor.

En önemli SEO sırları ve teknikleri eğitimi ile her zaman bir adım önde olun. Ücretsiz olarak izleyebileceğiniz eğitim videosu ile arama motorlarında tarih yazın.

15 Adımda İlk Sayfa Olmanızı Sağlayacak SEO Teknikleri

Hazırsanız, hemen başlayalım. Arama motorlarında ilk sayfa olmanız için uygulamanız gereken SEO Teknikleri.

 1. Reklam verenlerden faydalanarak ilk sayfada yer almak için yapmanız gerekenler. Reklamlarda yer alan Title ve meta açıklamalarının içeriklerinizde özgünleştirerek geçirin. Çok kısa bir süre içerisinde ilk sayfa olduğunuzu göreceksiniz.
 2. Her içeriğiniz içerisinde en az 5 imlemeden oluşan madde imi kullanın. Kullanacağınız madde imlerinin üst başlığı mutlaka en çok aranan terimi barındırmalıdır.
 3. Uzun içerik üreterek kombinasyonlu trafik çekin. Burada dikkat etmeniz gereken önemli unsur sorulmuş sorulara başlıklar açarak alt bölümlerini tamamlamak olacaktır. Bunun için tek yapmanız gereken Keyword Tool sitesine giriş yaparak Question bölümündeki soruları tespit etmek olacaktır.
 4. Geri bağlantılar ile etkili ilk sayfa olma tekniği: Uzun bir içerik oluşturun biraz önce belirttiğim gibi Question yani sorulmuş sorular ile oluşturduğunuz içeriğe link alımları yapacağız. Örneklerle açıklamak gerekir ise; Portakal diye bir içerik yazdığımızda, sorulmuş sorularda portakalın faydaları nedir başlığını atarak alt bölümünü dolduruyoruz. Portakal ile alakalı bir siteden Portakalın faydaları nedir kelimesinden link alımı yapıyorsunuz. Yani içeriğinizde yer alan tüm anahtar kelimeler ve soru başlıkları için ilk sayfa olana kadar link alımı yapıyorsunuz.
 5. Görseller ile ilk sayfa olma teknikleri, UTM bağlantıları kullanarak etkili sitelerden görsel reklamlar almalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken konu ve herkesi hataya düşüren bölüm dofollow olarak değilde nofollow olarak alınması gerekiyor. Bunu yapmak için Campaign URL Builder’ı kullanmanız gerekiyor.
 6. Adwords reklamları ile ilk sayfa olma tekniği. İlk sayfa olmak istediğiniz sayfa için geniş eşleme anahtar kelimeler ile reklam açın. Her gün reklamlarınızda hangi kelimelerle click aldığınızı kontrol edin. Bunu yapmak için kampanyaları tıkladıktan sonra, anahtar kelimeler, arama terimleri alanına bakmak olacaktır. Her arama terimini içerik uzunluğunu arttırarak random dağıtmanız gerekiyor. Uyarı kesinlikle bold yapmayın. En fazla aranan terimleri mutlaka satır başlarında geçirin.
 7. Çok uzun içerikler için mutlaka en az 3 görsel kullanın. Kullandığınız her görseli %100 özgün olacak şekilde ayarlayın. Her görsele en çok aranan 3 terimin adını verin. Görsellerin kesinlikle KB değerini küçültün.
 8. Çok fazla içerik yazmayın, Backlinko sitesini örnek alabilirsiniz. Önemli olan yazılan en iyi içeriği ortaya çıkarmak. Çok uzun bir içerik oluşturabilirsiniz lakin içerik aramayı yapanların sorularının cevaplarını vermiyor ise, içeriğinizin uzun olmasının bir faydası yok. Google’da, aramayı yapanlarda spam olduğunu rahatlıkla görebiliyorlar.
 9. Yüksek trafik çekmeniz gerekiyor. Birçok yöntem var, Youtube ve facebook, Instagram gibi kanallar. Aslında SEO’nuzu takviye eden en önemli kanallardır. Şunu unutmamanız gerekiyor, sosyal medyalardan gelen trafikler bir meltem gibidir, eser ve geçerler. Süreklilik için sitenizdeki içerikler önemli rol oynarlar. Önemli bir bilgiyi paylaşacağınızı belirten info videolar hazırlayın ve içeriğinize yönlendirin. Uzun süre trafik almanız gerekiyor. En az 15 gün uygulamanız gerekiyor. Sonrasında ise sizin için kritik bir anahtar kelime ise en az 8tl bütçe ile sürekli reklamı açık bırakın.
 10. Düşen içerikleri kurtarma; tahmin ettiğinizden daha kolay diyebilirim. İçeriğiniz sadece yeni sorguları barındırmıyordur. Yani kullanıcıların aradıkları yeni soruların cevaplarını eklemeniz yeterli olacaktır. Bu noktada aceleci olmayın, içeriğinizi düzenli periyotlarda güncellemeniz gerektiği için bir anda her şeyi paylaşmayın çünkü sonra yazacak ve geliştirecek bir şey kalmaz. Aylara bölerek yapmanız gerekiyor. Her ay 1 satır veya bir soru ekleyebilirsiniz. Göreceksiniz hiçbir şekilde içeriğiniz sıralama kaybetmeyecek ve daha fazla trafik çekeceksiniz.
 11. Ben yaptığım tüm işlerde öncelikle rakiplerin en çok trafik çeken içeriklerine odaklanırım. Aslında rakiplerin tüm trafik çeken içeriklerini daha iyi anlatan içerikler oluşturmak ilk sayfa olmanız için fazlası ile yeterli oluyor.
 12. Tüm içeriklerinizde hiç kullanılmamış başlıklar kullanarak Google’ın dikkatini çekebilirsiniz. Yüzlerce, hatta binlerce kez denenmiş bir yöntemdir. 100 konunuz olsun ve tamamının başlıklarını farklı kullanmayı deneyin. Karşılaşacağınız trafik ve sıralamalar sizi şaşırtacaktır.
 13. Önemli her sayfanızın mutlaka en az 3 geri bağlantısı olması gerekiyor. Geri bağlantılar eski dönemlerde yapılanlar gibi olmamalı. Sadece alakalı sitelerden gelmeli ve son derece doğal olmalıdır.
 14. Alt başlıklar geri dönüyor, Google arama motoru alt başlıklarda kullanılan tagları kullanmasanızda biz anlarız diyor, lakin buna aldırış etmeyin, mutlaka h2 ve h3 başlıkları kullanın. Püf noktası şudur, portakal diye bir arama yapıldı evet ana içeriğiniz gelir. Portakalın faydalarını h2 yapar altında ise portalın faydaları saymakla bitmiyor gibi bir kelime ile başlar ve azda hırs yararak madde imleri ile anlatırsanız snippets almanız kaçınılmaz olacaktır. Portakalın faydaları ile yapılan bir aramada portakal içeriğinizin, portakalın faydaları satırının snippets aldığını görebilirsiniz.
 15. Rakibin kullandığı toplam anahtar kelime sayısının her zaman 1 eksiğini kullanın, başlıklarda geçen anahtar kelime sayısınında her zaman 1 fazlasını kullanın.

Teknikleri uyguladıktan sonra, elde ettiğiniz sonuçları bizlerle paylaşın.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı
Comments
 • Gördüğüm en iyi seo bilgileri diyebilirim. Üstadım gerçekten çok sağlam bilgiler sunuyorsunuz ve bunu ücretsiz olarak sunmak herkesin harcı değil. Teşekkürler seonun efendisi.

 • Harikasınız, dediklerinizi uyguladıkca sitemin şuandaki hiti ve hit artışı gerçekten çok iyi durumda teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.