SEO

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO, arama motorlarında yapılacak bir aramaya karşılık, sıralanan sonuçlar arasında yer almak adına yapılan optimizasyonları kapsamaktadır. SEO çalışmaları ile sitenize sürekli organik ücretsiz trafik sağlayabilirsiniz. Bir SEO’ya ihtiyacınız mı var?

SEO nedir?

SEO bir web sitesinin arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak için teknik, analitik ve yaratıcı çalışmaların bütünüdür. SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.

Her arama motoru farklı sıralama ve kalite sinyalleri kullanmaktadır. SEO internet sitelerinin ücretsiz SERP (Search Engine Results Page, Arama Motoru Sonuç Sayfaları “AMSS” ) arama sonuçlarında daha iyi bir konumda çıkması sağlar. Bir SEO firması ile çalışmak sitenizin daha hızlı gelişmesini ve zaman kazanmanızı sağlayacaktır.

SEO Ajansı: Profesyonel Arama Motoru Optimizasyonu Hizmetleri

UPGO SEO Ajansı online iş büyümesi, marka görünürlüğü, yerel pazarlama stratejileri ve web trafiğinin artması için 12 yılı aşkın süredir hizmet veren bir arama motoru optimizasyonu şirketidir. En iyi SEO çözümlerini üretmek için çalışkan bir ekibe sahibiz. Kapsamlı araştırma, veri analizleri, web site iyileştirme, dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) ile gelirlerinizi arttırmak için çalışmalar yapıyoruz.

UPGO ile rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. En iyi SEO hizmetini alacağınızı görmek için bizimle çalışın.

SEO Hizmetleri

Güvenilir bir SEO firması olarak müşterilerimize SEO, SEM, Adwords, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama alanlarında hizmet veriyoruz. Web sitesi geliştirmek isteyen firmalar için özel yazılım hizmetleride sunmaktayız. Sektörde lider bir SEO Ajansı olarak; sadece e-ticaret sitelerinin gelirlerini ve trafikleri arttırmak için performans pazarlama hizmetleri sunmaktayız. Arama Motoru Optimizasyonu ve CRO (geri dönüşüm optimizasyonları) ile her zaman bir adım önde olmanızı sağlamak için profesyonel çalışmalar yapan bir ekibe sahibiz.

Teknik analizler ve araştırmalar, SEO’nun temellerini oluşturmaktadır. Sürekli gelişen, değişen ve artan rekabet içerisinde yer almanız için bir SEO’ya ihtiyacınız bulunmaktadır.

Arama motorlarından yüksek trafik elde etmeniz için, sürekli araştırmalar yapar ve sitenizi optimize ederiz. Google arama motorunda ilk sayfa olmak ister misiniz? Cevap: evet ise UPGO bu konuda size yardımcı olacaktır.

Güvenilir Bir SEO Ajansıyız

Güvenilir bir ajans olmak için 12 yıldan uzun süredir canla başla çalışıyoruz. Arama motorlarında birinci sıra olacaksınız gibi vaatler veren firmalardan değiliz. Tamamen veri odaklı yaklaşımlar ile en yüksek trafik oranlarına ulaşmak için çalışmalar yaptığımızı belirtiriz. SEO, sihirli bir değnek değildir. Bir anda siteniz yüksek trafiğe ulaşmaz ve size çok kısa sürede yükseleceğinizi vaat eden firmalardan değiliz. SEO sıkı çalışmaları, veri analizleri, analitik düşünmeyi ve özel teknikleri geliştirmeyi gerekmektedir. Veri odaklı SEO çalışmaları en doğru ve güvenilir yöntemlerden biridir.

En iyi SEO ajansı olarak, daha önce yüzlerce kez test ettiğimiz, doğrulanmış ve geliştirilmiş stratejileri kullanıyoruz. Sayfa içi ve sayfa dışı SEO teknikleri ile görünürlüğünüzü arttırmak adına çalışmalar yapıyoruz. Siteniz için en iyi UX / UI deneyimini sunmanız için teknik analizler yapıyoruz. Organik aramalarda daha iyi sıralar elde etmeniz için anahtar kelime araştırmaları ile içerik optimizasyonları yaparız. Bu sayede ücretsiz SERP arama sonuçlarında daha iyi sıralar elde edersiniz.

SEO Ne İşe Yarar? Neden Gereklidir?

Google’da her gün milyarlarca arama yapılıyor. Yapılan arama sonuçları içerisinde olmamanız durumunda sitenize trafik kazandıramazsınız. Türkiye’de yapılan aramalarda reklamları tıklayanların sadece %3 olduğunu biliyor musunuz? Organik arama sonuçlarında iyi konumlarda çıkmanız web site varlığını sürdürebilmeniz açısından çok önemlidir. İlk 10 sonuç içerisinde çıkarak sitenize daha fazla trafik kazandırabilirsiniz. Web sitenizde yer alan içeriklerin iyi konumlarda çıkması için bir seo’ya ihtiyacınız bulunmaktadır.

SEO’ya Yaklaşımımız

01
Sektörel Anahtar Kelime Araştırması
Sektörel SEO araştırmaları her zaman SEO’nun başlangıcıdır. Yapılan araştırmalar ve analizler, müşterilerinizin ne aradıklarını, ihtiyaçlarını, alışveriş eğilimlerini hedeflemektedir. Anahtar kelime araştırmaları ve site denetimleri trafiği arttıran en önemli unsurlardır.
02
Teknik Site Optimizasyonu
Teknik arama motoru optimizasyonu sayfa içi düzenlemeleri kapsamaktadır. Sitenizin kodlarının düzenlenmesi, sayfa & içerik metin yerleşimleri, resimlerin optimize edilmesi, medya dosyalarının optimizasyonu web sitenizi görünürlüğünü arttırmaktadır. Çevrim içi görünürlüğünü arttırmak için site içi düzenlemeler önemlidir.
03
İçerik Optimizasyonları ve Geliştirme
İçerik oluşturma ve geliştirme web sitenizin trafik elde etmesi ve sıralama yakalaması açısından kritik önem taşımaktadır. İçerik uzunlukları, alaka düzeyi, yapısal veri hataları, medyaların ve görsellerin optimize edilmesi sıralamayı etkileyen sinyaller arasında yer alır. En iyi sıralamalar için anahtar kelime yerleşimlerini LSI teknikleri ile düzenlemek önemlidir.
04
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO)
Sitenizi ziyaret eden kullanıcılara göre optimizasyon yapmanız geri dönüşüm oranını etkileyen en önemli faktördür. CRO optimizasyonu bir SEO çalışmasının temelleri arasında yer alır. Ziyaretçilerinizi anlamak, eğilimlerine göre düzenlemeler yapmak gelirlerinizi ve trafiğinizi doğrudan etkilemektedir.
05
Sürdürülebilir SEO Çalışmaları
Arama motorlarının sıralamalarında yer almanız için yaptığınız SEO çalışmalarının sürdürülebilir olması gerekmektedir. Rekabet değiştikçe ve arttıkça siteniz için yapılan düzenlemelerin devamlılığı kritik önem taşımaya devam eder. Artan rekabet oranı site dışı SEO çalışmalarını da tetiklemektedir. Sürdürülebilir ve düzenli çalışmalar görünürlüğünüz açısından önemlidir.
06
SEO Analizi ve Raporlama
Düzenli aralıklar ile gelişiminizi takip etmek başarıya giden yol haritaları içerisinde yer almaktadır. Rakip analizleri, organik anahtar kelime gelişimleri, sıralamalar, cro, ux, uı, crawl analiz ve raporlamalarının daha fazla trafiğe ulaşmanızda önemli bir rolü bulunmaktadır. 20’den fazla analiz programı ile sitenizi test ediyoruz.

SEO ve Dijital Pazarlama Hizmetleri

UPGO ajansımız tarafından sağlanan hizmetlerin bir çoğu aşağıdaki çalışmaları ve düzenlemeleri kapsamaktadır. SEO marka bilinirliği çalışmaları başlatılmadan önce yapılması gereken ve süreklilik gerektiren çalışmalardır.

 • Site içi SEO
 • Site dışı SEO
 • Web site DR / DA puanı
 • SEO stratejileri
 • SEO Danışmanlığı
 • SEO Analiz
 • SEO içerik optimizasyonu
 • Backlink analizi
 • İç link analizi
 • Nofollow / Dofollow analiz
 • CRO (Dönüşüm Oranı Optimizasyonu)
 • Yazılım optimizasyonu
 • Rich Snippet optimizasyon
 • Sayfa hız optimizasyonları
 • Meta etiket oluşturma ve düzenleme
 • AMP entegrasyon
 • Yerel SEO optimizasyonu
 • Sosyal medya optimizasyonu
 • İçerik geliştirme
 • Anahtar kelime araştırması
 • SSL sertifikası
 • Güvenlik eklentileri
 • Blog oluşturma
 • Google Analytics Kurulum ve Takip
 • Google Search Console Kurulum ve Takip
 • Resim Alt etiketi ve optimizasyonları
 • Yapısal veri hataları
 • Mobil optimizasyon
 • Robots.txt kurulum ve optimizasyonu
 • Site haritası oluşturma
 • UX / UI Kullanıcı deneyimi
 • Schema standartları
 • URL yapısı optimizasyonları
 • CSS, JS entegrasyonları
 • Sayfa yapısı analizleri
 • Heading optimizasyonları
 • Kalite yönergeleri standartları
 • Rekabet analizi
 • Raporlama

Organik SEO, Beyaz Şapka SEO'nun Önemi

Arama motorlarını yanıltmaya yönelik çalışmalar ile çevrim içi varlığını sürdürebilmeniz olanaksızdır. Arama motorlarında süreklilik için beyaz şapka SEO yani Organik SEO çalışmaları önemlidir.Google web yöneticisi yönergelerine uymanız bir zorunluluktur. Web yöneticisi yönergelerine uymayan siteler cezalandırılmakta, hatta kimi zaman arama motorları indexlerinden kalıcı olarak silinmektedir.

Organik SEO Google kalite yönergelerinde bulunan sinyallere göre yapılan çalışmalar ve düzenlemelerdir. Bazı SEO Ajansları ve SEO Uzmanları arama motorlarına yanıltmaya yönelik hile ve aldatıcı teknikler kullanır. Kısa vadede olumlu etki görmeniz mümkündür, lakin sürdürülebilirlik açısından kesinlikle zararlı çalışmalardır. Bu tarz çalışmalar yapan sitelerin hiç bir zaman kalıcı olmadıklarını söyleyebiliriz.

“Arama Motoru Dostu, bir site için Beyaz Şapka Organik SEO”

Neden UPGO, Diğer Ajanslardan Farkımız Nedir?

UPGO, 12 yıllık bir deneyime sahip sürekli araştıran ve kendini geliştiren bir ajanstır. Türkiye’de ilk defa Performans Pazarlama Hizmeti sunan ajanstır. Google Partner olarak müşterilerine dijital pazarlama hizmeti sunmaktadır. Kurucumuz Müslüm Aslantürk Ex-Googler Topcontributor olarak hizmet vermiştir.

SEO’ya yeni başlayan ve uzmanlar için 2 SEO kitabı çıkardık. 100’den fazla ücretsiz SEO ve SEM Eğitimi videosu yayınladık. Binlerce soruya cevap verdik, yüzlerce projede yer aldık.

Diğer firmalardan bizi ayıran en büyük özelliğimiz sadece E-ticaret sitelerine hizmet vermemiz ve yine bir ilk olarak performans marketing hizmetini sunmamızdır. E-ticaret sitelerinin satışlarını arttırmayı çok iyi biliyoruz ve bu bizim uzmanlık alanımız.

Yeni Başlayanlar İçin Yardımcı Kılavuzlar & SEO Eğitim Setleri

SEO Nasıl Öğrenilir?

SEO’ya yeni başlıyorsunuz; nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Eğitim videolarımızı ve yardımcı kılavuz rehberlerimizi inceleyerek SEO’yu öğrenebilirsiniz. Ücretsiz SEO Eğitimi içerik ve videolarımız ile arama motorlarını yakından tanıyın, sitenizi Google dostu bir site haline getirin. Öğrenmeye hemen başlayın!

SEO Nasıl Yapılır Örnekli Anlatım Videolarımızı İzleyin

E-ticaret SEO Eğitimi

E-ticaret sitesi sahipleri için SEO teknikleri ve güncel stratejiler.

2020 SEO Trendleri

En güncel SEO Trendleri, 2020 yılında nasıl bir SEO çalışması yapmalısınız.

SEO & SEM Teknikleri

Daha fazla trafik ve satış mı istiyorsunuz? SEO & SEM Eğitimi Dersi.

Yeni başlayanlar için adım adım SEO Başlangıç Rehberi.

En güncel ve En iyi 15 SEO Tekniği ve uygulama şekli.

Google Sıralama Kriterleri, Örneklerle 200 SEO Faktörü.

Google Search Console Kurulum ve Kullanım Rehberi.

Google Analytics Kurulum ve Kullanım Rehberi ve Püf Noktaları.

AMP Kurulum & AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) Uygulama Rehberi.

SEO Sıkça Sorulan Sorular?

Bir seo danışmanlığı hizmeti almadan önce aklınıza takılan konular olabilir. 12 yıllık süreçte seo konusunda tarafımıza yöneltilmiş sorulara mutlaka bakınız. SEO hakkında en çok merak edilen sorular ve cevapları.

SEO Açılımı Nedir?
SEO Açılımı, Search Engine Optimization demektir. Arama Motorları için optimizasyon çalışmalarına verilen genel kısaltmadır. Türkçe açılımı ise Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.
SEO ve SEM Arasındaki Fark Nedir?
SEO ücretsiz SERP (Search Engine Results Page) arama sonuçlarında çıkmak için yapılan teknik optimizasyonlardır. SEM yani dijital pazarlama ise ücretli reklamları kapsamaktadır. SEM; Göz önünde bulunanların mutfaktakilerden daha çok kazanması yani aşçının yemeği yapıp, garsonun bahşiş alması gibi bir durumdur.
Ne kadar Süre SEO Yaptırmalıyım?
SEO süreklilik gerektirmektedir. Belirleyici unsurlar arasında rekabet analizi en önemli etkendir. Yani rakipleriniz optimizasyon çalışmalarına devam ettiği sürece çalışmalara devam etmelisiniz. Bizler genellikle 1 yıllık anlaşmalar yapmaktayız.
Site İçi SEO (On-Page SEO) nedir?
Web sitenizin iyi bir performans sergilemesi, site içi seo optimizasyonuna bağlıdır. Anahtar kelime optimizasyonu, sayfa hız optimizasyonu, title, meta, resim, video, tarama oluşturma haları, yapısal veri testleri, crawl analizleri, içerik geliştirme, kategori yapıları, sayfa optimizasyonlarını kapsamaktadır. Google analytics, Google Search console kaydının yapılması ve düzenli takibi site içi seo optimizasyonlarını tamamlayan çalışmalardır.
SEO Danışmanlığı Sürecinde Neler Yapılmaktadır?
Anlaşma şartlarına göre çalışma kapsamı belirlenmektedir. Genellikle tüm siteler için site içi seo çalışmaları yapılmaktadır. Danışmanlık süresince tüm anahtar kelimeleriniz için rakip analizi, düzenli raporlama, yazılım analizi desteği verilmektedir.
Kullandığınız SEO Araçları Nelerdir?
Projenin büyüklüğüne göre kullandığımız seo araçları değişkenlik göstermektedir. Tüm müşterilerimiz için standart olarak; search console, analytics, ahrefs, moz araçlarını kullanırız. Kapsamlı çalışmalar için ekstra majestic, seoprofiller, semrush, deepcrawl, ryte, screaming frog, similar web, keywords planner kullanmaktayız.
SEO Yaparken Yazılımcınız Olmalı mı?
Google bir siteyi dizinlerine eklerken sorunsuz taraması ve oluşturması gerekmektedir. Sitenizde oluşan yazılım hatalarının giderilmesi, seo’nun temelleri arasındadır. Bu yüzden çalışma süresinde bir yazılımcı desteği almanız gerekmektedir.
SEO Fiyatları Nasıl ve Neye Göre Belirleniyor?
Fiyatların belirlenmesin deki ilk unsur müşteri talepleridir. Çalışmanın kapsamı, günlük site için ayrılacak süre, uzman sayısı, yazılım desteği ve dijital pazarlama unsurlarını kapsamaktadır. Ayrıca çalışma yapılacak olan web sitenin içerik, sayfa, ürün sayısına göre değişkenlik göstermektedir.
Site Dışı SEO (Off-Page SEO) nedir?
Site kalite puanınızın yükseltilmesi adına yapılan çalışmalardır. Web sitenize gelen geri bağlantıların “backlink” siteniz ile alakalı referans bağlantılar olması gerekmektedir. Sitenize gelen tüm bağlantıların, kontrol altında olması sitenizin arama motoru sonuçlarında daha iyi konumlarda yer almasını sağlamaktadır. Sitenizin organik yöntemler kullanılarak tanıtılması için yapılan teknik çalışmaları kapsamaktadır.
SEO Çalışmaları Sürecinde Raporlama Sıklığı Nedir?
Tüm çalışmalarda düzenli olarak raporlamalar sunmaktayız. Anlaşma şartlarına göre haftalık, 2 haftalık ve aylık olarak raporlamalar yapılmaktadır. Detaylı seo analiz raporlarını her ay sunmaktayız.
SEO çalışmalarında sıra garantisi veriliyor mu?
Google resmi yönergelerinde geçen ibareye kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz. Sizlere garanti ve süre veren firmalardan uzak durmalısınız. SEO çalışmaları genellikle uzun vadeli çalışmalardır ve web sitenizin tüm anahtar kelimelerine odaklanarak yapılmaktadır. Sadece belirli kelimeler için yapılan SEO Optimizasyonları genellikle amatör çalışmalardır. En az 6 ay ile 1 yıl arasında bir çalışma yaptırmanızı tavsiye ederiz.
SEO'nun Etkisini Ne Kadar Sürede Görebilirim?
Çalışmaların etkisi tamamen rekabet analizine ve site teknik düzenleme sıklığına bağlıdır. Ajansımızın yazılım departmanınıza ilettiği sorunların giderilmesi süreci kısaltan unsurlar arasında yer almaktadır. Genellikle ilk 6 ay ve 12 aylık süreçte etkilerini gözlemleyebilirsiniz.
E-Ticaret Sitelerine SEO Çalışması Yapıyor musunuz?
E-Ticaret siteleri uzmanlık alanlarımız arasındadır. Müşteri potansiyelimizin %99’luk bölümünü e-ticaret siteleri kapsamaktadır.
2020 SEO Trendleri Nelerdir?
Mobil site hızı, AMP, UX “Kullanıcı Deneyimi”, Faydalı ve sürdürülebilir zengin içerikler. Yapısal veri hataları ve çözümleri 2020 yılında en çok rastlayacağımız iyileştirmeler arasında olacaktır.