Ziyaretçi Bazlı SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ziyaretçi bazlı seo yapma

Ziyaretçi Bazlı SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Ziyaretçi bazlı seo yayın hayatına yeni başlayan bir sitenin verilerini analiz eder ve özel bir Seo planı oluşturur. Seo, aroma motorlarına bağlı bir sektördür. Arama motorlarının gelişimine paralel olarak gelişim süreci gösteren seolar için ulaşılmak istenen hedefler en başında belli edilmektedir.

Ziyaret üzerinden elde edilecek geri dönüşler yeni açılan bir site için çok önemli bir yere sahiptir.  Ziyaretçilerin siteyi beğenmesi halinde marka daha sonra tekrar ziyaret edilecek ve marka bilinirliği oluşacaktır. Bu nedenle ziyaretçi bazlı seolar sayesinde veriler değerlendirilerek sitenin  ziyaret edilmesini arttıran bir plan oluşturulması gerekmektedir.

Ziyaretçi Bazlı SEO’nun Temel Aldığı Veriler

  • Tarihlerle orantılı ziyaretçi artışı ve düşüşü
  • Anahtar kelime üzerinden elde edilen ziyaretçiler
  • Sayfa görüntülenme sayısı
  • Sabit ve yeni ziyaretçi sayıları
  • Ziyaretçi Kaynakları
  • En çok ziyaret edilen sayfalar
  • Ülke ve şehir bazlı ziyaretçi ayırımı
  • Sayfada kalma süresi
  • Site Dışı Ziyaretçi Bazlı SEO

Ziyaretçi Bazlı SEO Nasıl Yapılır?

Ziyaretçi bazlı seo çalışması yapacak kişilerin öncelikle bir strateji belirlemesi gerekmektedir. Strateji oluşturulduktan sonra stratejiye uygun bir plan oluşturulmalıdır.

Doğru Anahtar Kelime

Ziyaretçi bazlı seo hazırlanırken başarı yakalayabilmenin ilk koşulu doğru anahtar kelime seçmektedir. Sitenizde ticari olarak hangi alanda çalışma yapacaksınız işinize uygun anahtar kelime seçmeniz çok önemlidir.

Anahtar kelimeleri türetirken yaptığınız işle ilgili terimleri türeterek işinizle ilgili anahtar kelimeleri seçmeniz gerekmektedir. Anahtar kelimeleri doğru seçmeniz halinde hem ticari kazancınız artar hem de sitenizin ziyaretçi sayısını arttırırsınız. Ziyaretçi sayılarının artması halinde markanızın bilinilirliği artmış demektir.

Doğru Zamanı Bilin

Yaptığınız iş nedeniyle iş hacminiz özellikle yılın belli aylarında artış gösterebilir. Böyle durumlarda işinize uygun ziyaretçi Seo çalışmasını yoğunluk olacak dönem başlamadan 2-3 ay önceden başlatmanız gerekmektedir. Ancak yaptığınız işin zorluğu nedeniyle anahtar kelime bulmak güçse seo çalışmaları daha erken başlamalıdır.

Sosyal Medyanın Gücünden Faydalanın

Son zamanlarda sosyal medyanın gücü açıkça ortadadır. Siteniz için sosyal medyanın gücünden faydalanabilirsiniz. Web sitenizi, paylaşımlarınızı ve kampanyalarınızı kaliteli paylaşımlar yardımıyla sosyal medya aracılığıyla duyurabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden ziyaretçi kazanabilir ve markanızın popülerliğini arttırabilirsiniz.

İlgi Çeken İçerikler

Web sitenizi hazırlarken ziyaretçilerin ilgisini çekecek bir şekilde hazırlamanız önemlidir. Bu sitenizin ziyaretçilerinin sitenizde vakit geçirme süresini uzatacaktır.  Ziyaretçi sayınızı arttırabilmek için sitenizi kaliteli bir tasarımla hazırlamalı ve kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamalısınız.

Web sitenizin hızı da çok önemlidir. Sitenizi mobil uyumlu site olarak tasarlamanız ziyaretçilerinizin sayısını arttıracaktır. Birçok kişi tarafından mobil site ziyareti gerçekleştirilmektedir.

Yükselmeyi Hedefleyin

Ziyaretçi bazlı seo çalışmasında başarı sağlamanın etkili yolu anahtar kelimelerinizi başarılı bir şekilde kullanarak Google arama motorunda ilk sırada çıkmaktır.  Tüm bu durumlar değerlendirilerek doğru anahtar kelime seçilmesi gerekmektedir.

Backlink Üzerine Çalışın

Anahtar kelimelerde başarı sağlayabilmek için kaliteli backlink çalışması yapmak çok önemlidir. Ziyaretçilerin geri dönüşleri sayesinde sitenizin tercih edildiğini anlayabilirsiniz.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.