Sıçra ve Bırak Özel SEO Tekniği

sıçra bırak seo teknik

Sıçrama tekniği bu güne kadar kullandığım en iyi teknikler arasında yer almaktadır diyebilirim, şimdi seninle paylaşmaktan büyük bir keyif duyacağım.

SEO Tekniğinin Uygulanışı

Öncelikle tekniğin kurumsal siteler için uygulanmayacağını bilmen gerekiyor. Kurumsal olmayan SEO çalışmalarında kullanabileceğin hızlı yükselme tekniklerim den biridir. Hizmet vermiş olduğun sektör haricinde günlük içerik girişine güvendiğin ve en az 3000 bin index sayısına ulaşmış siteler belirlemen gerekiyor. Belirlemiş olacağın sitelerden site altı link alımı yapmalısın. Bunu siteni açtığın ilk 4 ay içerisinde yapman gerekiyor veya daha önce hiç SEO yapmamış olmalısın.

Yapman gerekenler;

ilk olarak 1 siteden link alımı yaparak 1 hafta beklemen gerekiyor. Hiç şemayı bozdan 1 hafta aralıklarla 2 ay süresince link alımı yapmalısın bu toplamda 8 adete denk geliyor. Tüm sitelerde anahtar kelimelerinin kombinasyonları olmak zorunda. Yani hiç bir siteden aynı anahtar kelime için alım yapmamalısın. Bir örnek vereceğim; seo anahtar kelimesinden alım yaptı isen, bir sonraki siteden seo teknikleri, seo danışmanlığı gibi farklı kelimelerden alım yapman gerekiyor. Burada dikkat etmen gereken tek konu veri madenciliğini kullanmak olacaktır. Sayısal değerler çıkarman gerekiyor. Şimdi biraz karışacak panik yok, notlar sürekli önünde olacak ve ben sana yardım ediyor olacağım.

Alınan linklerde koruman gereken oranlar. Ana domaine 1 adet en önemli anahtar kelimen de link almalısın. 1 adet domain adını barındıran yani marka kelimene link almalısın. Geriye 6 linkimiz kalıyor kalan linkleri ana sayfa haricinde yükselmek istediğin alt sayfalara alman gerekiyor. 2 aylık süreci tamamlarken işin sırrının yattığı yeri yani webmaster search console’u takip etmen gerekiyor. Not almanı gerektirecek bir durum yok, sitene gelen bağlantılar alanından link alımı yaptığın sitelerden gelen bağlantı adetlerine ihtiyacımız var. Sıçra ve bırak tekniği burada başlıyor. 1 hafta aralıklarla link alımı yaptığın için, diğer sitelerden gelen bağlantı adetlerin farklı oranlarda artış göstermeye başlayacak. Kimi zaman bu durum minik sapmalar yapabilir endişe etmene gerek yok. Diğer sitelerden gelen bağlantılar bölümüne bakarak, sana gelen bağlantı sayısının 5000’i geçtiği sitelerden linklerini geri çekmen gerekiyor. Veri madenciliği burada çok işine yarayacak. Biraz karışık gelebilir, ana domainine gelen sayı 2. haftada aldığın bağlantıdan daha geç ilerliyor olabilir. Yani 2 veya 3. hafta aldığın linkler 5000 sayısına ilk hafta aldığın linkten daha önce erişmiş olabilirler. İlk 5000 olandan başlayarak linki geri çekmen gerekiyor. Diğer dikkat etmen gereken konu ise, 1 hafta içerisinde en fazla 1 linki geri çekebilirsin. 2 site aynı zamanda 5000 sayısına ulaşması seni endişelendirmesin. Linkler nasıl zaman aralığında arttı ise yine aynı zaman aralığında düşmelidir.

Bu tekniği çok severim, sıçrarsın ve istediğin konumlara gelirsin. Arama Motoru link alımı yaptığın için tam sana gerekli ceza işlemini uygulayacakken linki kaldırdığından dolayı bu cezaya maruz kalmıyorsun. Bu her zaman tutacak diye bir kural yok, riski sevmelisin. İstediğin konumlara geldiğinde bir daha site altı link alımı yapmaman gerekiyor. Buna çok dikkat etmelisin. Sadece içerik kaliteni arttıracak, sosyal medya ile birlikte ilerlemen ve arada hakkında haber yapılmasını, içeriklerinin paylaşılmasını sağlaman yeterli olacaktır. Bu teknik ile 2000 den fazla siteyi ilk sayfa yaptığımı bilmeni isterim. Başarımın sırrı farklı olmamdır, hiç bir zaman yapılanları yaparak SEO yapmadım. Bu yüzden seninde benim gibi düşünmeni istiyorum ve sana veri madenciliğini öğretmeye son derece kararlıyım.

Sıranı korumak için bir çok teknik anlatacağım. Öğreneceğin teknikler üzerine mutlaka kendinden bir şeyler eklemen gerekiyor. Kendi tekniklerine sahip olduğun gün, kahveden tat almaya başlayacaksın.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.