Seo da IP lerin önemi

seo ipclass

IP classların seo üzerinde etkisinin çok fazla olduğu, bir çok haber ve makalede yayınlandı. Birçok seo uzmanın kafasında net bir cevap halen yok.

A class IPlerin önemini yitirip yitirmediği sorusu ise en çok merak edilenler arasında. Seo Şefi olarak A class IPlerin eskisi kadar olmasa da hala olumlu bir etkisi olabileceğini düşünüyoruz ama belirli şartlar sağlandığında. Tüm detayları ile bu konuyu inceleyelim;

A class IPlerin önemli olmasında bir kaç faktör vardır. Bunlardan en önemlisi:

IP adreslerinin A -B -C class olmalarının arama motorları için önemi yoktur. Burada yanlış anlaşılmaya sebep olan şey: IP adreslerinin fiyat farklılıklarından ortaya çıkmaktadır. A Class IP adresleri normal adreslerden daha pahalı olduğu için Google‘dan kısa sürede ban yiyebilecek spam siteleri ve uygunsuz içerik barındıran siteler için fazla tercih edilmezler. Yine de A class IPlerin hepsi temiz bir geçmişe olmasa dahi kaba taslak bir hesap çıkartırsak diğer IP gruplarından genel olarak daha iyi durumda olduklarını düşünülebilir.

Burada ikinci önemli etken A Class IPli bir hosting bulabilmektir. A class bir hosting bulsanız dahi aynı sunucu içerisinde aynı IP adresini kullanan bir çok web sitesi bulunabilir. Böyle bir durumda, hem aynı sunucudaki sitelerden backlink alamayacak, hem de  aynı sitelerin internette ki olumsuz davranışlarından etkileneceksiniz.

IP adresiniz uzun süreli ve tamamen size ayrılmış bir C Class IP adresi olabilir. Böyle bir C Class IP adresi, bir çok kişinin kullandığı A Class IP adresinden daha iyidir.

A class IP adreslerini büyük bir kısmını genelde köklü internet siteleri kullandığı için A Class IP adresi seo için önemli olduğu düşünülür. Asıl önemli olan temiz ve uzun süreli sabit bir ayrılmış IP adrestir.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.