SEO Uyumlu WordPress Temaları

SEO Uyumlu WordPress Temaları

SEO uyumlu wordpress temalarından en çok tercih edilenleri. WordPress sitesinden binlerce temaya ulaşabilirsiniz çünkü wordpress açık kaynaklı bir yazılımdır ve birçok geliştirici tarafından tasarımlar hazırlanmaktadır. Fakat bulduğunuz temaların görünümleri kadar SEO uyumlulukları da önemlidir. Öncelikle hatasız bir şekilde kodlanması ve mobil uyumlu olması gerekmektedir. Bu yazımızda sizler için wordpress altyapısı için SEO anlamında özel olarak geliştirilmiş temaları sunuyoruz. Sunduğumuz temalarda farklı sektör ve kategorilere hitap etmesine özen göstererek, tema açıklama kısmında hangi siteler için tavsiye ettiğimizi belirtiyoruz.

1- Be Theme

220’den fazla kullanım seçeneği bulunmaktadır ve tamamen mobil uyumlu olarak geliştirilmiştir. Kullanım olarak ise kurumsal siteler için ön plana çıkarılmıştır. Çok fazla şablonu ve özelliği olduğundan dolayı başka siteler ile aynı temayı kullansanız bile özelleştirerek görünümünü farklı hale getirebilirsiniz.

be-theme

2- Soledad

Magazin, haber, spor, teknoloji, moda ve portal siteleri için uyumlu bir temadır. Görsellik ön plana çıkarılmıştır. 200’den fazla özelleştirme seçeneği bulunmaktadır. Kendine özel 500 adetlik ikon paketi bulunmaktadır. Tamamen mobil uyumlu bir tasarıma sahiptir ve göz yormayan hoş bir algı oluşturmaktadır.

soledad

3- Schema

Genel olarak blog ve kurumsal olmayan basit siteler için kullanışlı bir temadır. Satış özelliği mevcuttur fakat daha sade siteler için uygun bir temadır. Öne çıkarılan görseller ile blog yazılarınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Kendine özel bileşenleri ile yan menüyü düzenleyebilirsiniz.

schema

4- Best

Özellikle haber ve portal siteleri için çok kullanışlı ve gayet güzel bir görünüme sahiptir. Hoş bir menü tasarımı ve içerik yerleştirme sistemi bulunuyor. Diğer temalarda olduğu gibi tabi ki mobil uyumlu bir tasarımdır ve birçok reklam alanı bulunmaktadır. İstediğiniz konumlara kolaylıkla reklam eklemesi yapabilirsiniz. Ayrıca ana sayfada bulunan slayt ve parçalanmış içerikler hoş bir görüntü oluşturmaktadır ve kullanıcıya daha fazla içeriği kategorilendirme imkanı sağlamaktadır. Varsayılan olarak mavi bir renk seçimi yapılmış olsa da istediğiniz şekilde renk değiştirmesi yapabilirsiniz.

best

5- MagXP

Son temamız ise galeri ve video siteleri için kullanabileceğiniz bir temadır ve tamamen SEO uyumlu olarak kodlanmıştır. Ana sayfada çeşitlendirilmiş slayt ve gösterim seçenekleri bulunmaktadır. Mobil uyumlu bir temadır ve hız konusunda gayet başarılıdır.

magxp

UPGO olarak yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz SEO uyumlu 5 adet temayı tavsiye etmekteyiz. Temaları satın alarak siteleriniz de kullanabilirsiniz. Ayrıca tema seçimi yaparken temanın hızını ölçebilirsiniz. Bunun için Google PageSpeed veya Gtmetrix araçlarını kullanabilirsiniz.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.