Remarketing Nedir?

Remarketing Nedir

Remarketing Nedir?

Remarketing tekniği seo uzmanları tarafından “Yeniden Pazarlama” olarak geçen bir pazarlama tekniğidir. Yeniden Pazarlama, tekniğin ismi gibi daha önceden pazarlamasını yaptığınız bir ürünün kitlesini tekrar hedefleyerek pazarlamasını birdaha yapmasıdır. Bu süreç içerisinde detaylı çalışmalar, detaylı raporlamalar ve bütçe planlaması yapılarak hareket edilmesi gerekmektedir. 2010 yılı itibariyle webmasterlar tarafından kullanılmakta olan Google üzerinde yapılan Remarketing tekniği e-ticaret ve bu tarzda siteler için oldukça etkili bir yöntemdir. Reklam kampanyalarınız içerisinde sitenizi ziyaret eden kitle, sitenizden alışveriş yapmayıp çıkıyorsa sizin bu kitleyi hedefleyip alışveriş yapmasını sağlayacak bir teknik geliştirmeniz gerekmektedir, Remarketing bu tekniğe en uygun faktördür.

Google Remarketing Nasıl Yapılır?

Sitenin ziyaretçi kitlesinden birçoğu ilk ziyaretlerinde alışveriş gerçekleştirmezler fakat sitenizin reklamlarını daha önce ziyaret edenlere göstererek alışverişi gerçekleştirebilir, sürekli ürünü satın alacak müşterinin aklına uygun fiyatlarla yerleşebilirsiniz. Remarketing e-ticaret sitesinde belirlediğiniz sayfalara yerleşen kodların sayesinde sayfanızı ziyaret eden ziyaretçi kitlesini bilgisayarına çerez kaydedilmektedir bu çerezler sayesinde Google adsense reklamlarında sizin sitenizdeki ürünün reklamı yapılıyor ve ziyaretçinin sürekli aklında sizin siteniz beliriyor, tabi bu tekniği uygularken Google Adwords reklamı satın almalısınız bu sayede Google’dan aldığınız reklamlarla pazarlama stratejisi uygulayabilir, en fazla ziyaretçi kitlesine daha kolay ulaşabilir ve ürünlerinizi daha kolay bir şekilde satabilirsiniz.

Kitleye göre reklam stratejisi yaparak ziyaretçileri sitenize tekrar çekebilirsiniz. Remarketing sayesinde özel banner reklamları oluşturarak hedef kitlenize ulaşmanız daha kolay olacaktır. Örneğin ziyaretçi sizin sitenizdeki ürünü beğenip sepetine ekliyor fakat ödeme yapacağı kanal kendisine uymuyorsa sitenizden çıkar fakat siz bu kitleye ödeme yöntemlerinizi yenilediğinize ve daha fazla ödeme yöntemi getirdiğinize dair banner reklamları ile kitleye ulaşırsanız satışlarınız artabilir.

2016 yılında ciddiyeti daha çok anlaşılmış bir tekniktir. Seo uzmanları tarafından yapılan çalışmalar içerisinde önemli bir çalışma tekniği hakkında ilerleyen zamanlarda geniş döküman arşivleri paylaşacağız.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.