Link Research Tools İle İşlemlerimi Nasıl 4 Kat Hızlandırdım

Link Research Tools İle İşlemlerimi Nasıl 4 Kat Hızlandırdım

Bilgisayar ve internet endüstrisinin hızla büyümesi ile SEO endüstrisinin de temelleri yavaş yavaş atılmış oldu. Size günümüzde birçok insanın bu iş alanında kullandığı bir sistemi tanıtacağız.

Bu sistemin adı Link Research Tools, aslında bu sistemin adını duyurmasında zararlı linkleri tespit eden Link Detox aracının çok katkısı oldu. SEO alanında en fazla kullanılan sistemlerden biri, belki de en fazla kullanılanı olan Link ResearchTools’un toplamda 20 tane aracı bulunuyor.

Bunlardan birçoğuna, belli bir ücret doğrultusunda ulaşabiliyoruz ama biz en çok kullanılan araçlarını sizlerle inceleyeceğiz.

QuickBacklinks Tool (Hızlı Backlink Aracı)

Link ResearchTools’un en çok kullanılan araçlarından biri olan QuickBacklinks Tool, bize sorguladığımız sitelerin aldığı Backlinkleri görebilme imkânı sunuyor. Bunu için pek çok farklı aracı da kullanabiliriz fakat QuickBacklinks Tool un farkı, linklerin hangi ülkeden geldiğini görebiliyor olmamız, Power Trust ve DeeplinkRatio gibi özellikler.

Sadece belirli bir alanı değil o sitenin alt alanlarını da görebilme imkânı sunan Research Tools, 24 farklı araçtan aldığı verileri derleyerek bize bir rapor sunuyor.

Quick Domain Compare Tool (SEO Metrikleri ile Hızlı Alan Adı Karşılaştırma Aracı)

Quick Domain Compare Tool birçok SEO metriği (Cemper Power, Cemper Power Trust, Domain Popularity, IP Popularity hatta Retweet, Facebook Shares, Facebook Likes gibi) kullanarak bize topladığı verileri basit bir şekilde aktarıyor.Quick Domain Compare ile 5 farklı siteyi karşılaştırabiliyoruz.

CompetitiveKeyword Analyzer Tool

Bu araç ile rakiplerimizin hangi anahtar kelimeleri kullanarak arama motorunda ilk sayfaya yer edindiğini görebiliyoruz. CompetitiveKeyword Analyzer Toolartık Link ResearchTools’un vazgeçilmezi olan pek çok SEO metriği ile bize veriler sunuyor.

CommonBacklinks Tool

Bu araç aslında en yararlı Link Research Tools araçlarından biri. Link inşasında çok fazla işimize yarayacak olan CommonBacklinks Tool; kendi sitemiz, rakibimizin sitesi ya da sitemizle aynı seviyede olan bir siteyi karşılaştırarak link alabileceğimiz siteleri bize aktarıyor.

Missing Links Tool (Gözden Kaçırılan Link Aracı)

Missinglinkstoll araç rakibimizin link aldığı fakat bizim gözden kaçırdığımız siteleri listeliyor. Ayrıca daha önce aldığımız linklerle eşdeğerliğini ölçerek bize ona göre bir tablo sunuyor. Link inşası boyunca rakiplerimizi bu araçla takip edebilir ve alabileceğimiz linklerin bir listesini oluşturabiliriz.

Backlink Profiler

Neredeyse en çok kullanılan araçlardan birine geldik. Günlük SEO işlerimiz için birebir olan Backlink Profiler; sitemizi veya başka bir sitenin domainini bize aktarıyor, bu sayede biz de anchor metinlerimizi ya da linklerimizi kolaylıkla değerlendirebiliyoruz.

Competitive Link Velocity

Yine en önemli araçlarından biri olan Competitive Link Velocity, rakip analizi konusunda bize basit bir tarihsel şema sunuyor. Bu araç rakiplerimizin ve bizim ayda kaç link aldığımızı göstererek rakiplerimizden ne kadar ileri olduğumuzu ya da ne kadar geri olduğumuzu analiz etmemizi sağlıyor. Raporda detaylı bir inceleme için karelerin üzerine gelebilir ve rakiplerimizin hangi domainden kaç tane link aldığını görebiliriz.

Juice Tool

Juice Tool, yine Link ResearchTools’un en önemli araçlarından biridir. Juice Tool birçok sayfayı tek bir şema üzerinde bütün olarak görüntüler, buradan sayfalar ve backlinkleri hakkında bilgi edinebiliriz.

StrongestSubPages Tool

StrongestSubPages Tool, bir domain üzerindeki en güçlü alt klasörleri ve sayfaları tarar ve bize bir rapor sunar. Bu aracın çalışma mantığı, sayfanın gücünü ve backlink yapısını inceleyerek alabileceğimiz linkleri seçmemizi sağlar.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.