Google ürünleri işletme çözümleri

Google ürünleri

Google ürünlerinin etkileri hakkında yapacağımız incelemede, google’in sadece bir arama motoru olmadığını ve arama motoru özelliğinin dışında işletmeler için çok başarılı uygulamalar, reklam yöntemleri, pazarlama yöntemleri, analiz sistemleri sunduğunu unutmamak gerekiyor. Başarılı bir işletme için kayıt olunması gereken google kaynaklarını inceleyelim.

Google ürünleri işletme çözümleri

Google ürünleri sayesinde işletmenizi en doğru şekilde dijital ortamlarda tanıtmak mümkün. İşletmenizin bulunabilirliğini ve prestijini google ürünleri ile sağlamak çok kolay. Ziyaretçi ve müşterilerinize iyi bir izlenim bırakmak istiyorsanız, kayıt olmanız gereken bazı Google ürünleri bulunmaktadır. İşletmeler için yapacağımız incelemede google ürünlerinden bazılarına değineceğim.

Google My Business

google my business

2016 yılına girdiğimiz şu günlerde bir işletme için en önemli unsurlar arasında yerini almaktadır. Google My Business ile işletmenizi google haritalarında gösterebilirsiniz. Arama yapan ziyaretçiler işletmeniz hakkında bilgilere, resimlere, iletişim bilgileri ve haritadaki konumuna ulaşabilirler. Müracat etmek için yerel bir işletme olmanız yeterlidir. Kayıt işlemi gerçekleştirildiğinde tafınıza bir zarf ile doğrulama kodu gelmektedir. Doğrulama işlemini yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Adwords Express

Adwords Express

Adwords Express ile lokasyonunuzda bulunan müşterileri sitenize çekebilirsiniz. Express normal kullandığınız adwordsten ayrı bir üründür. Farkı sitenize çekeceğiniz müşterileri google ve google haritalarından çekmenizdir. Adwords reklamlarına göre kullanımı daha kolay uygulamanın, adwords ayarları kadar geniş çaplı ayarları bulunmamaktadır. Reklam yayınlamak son derece basittir. İlk yapmanız gereken bir bütçe yapılandırması olacaktır. Satmak istediğiniz ürünler için gerekli kategorileri seçerilir ve reklam metinleri girilir. İşte bu kadar tek yapmanız gereken bu işlemlerdir. Geriye kalan tüm işlemleri sistem otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

Google Alışveriş (Google Shopping)

Google Alışveriş

Google’ın giderek yaygınlaşan hizmetleri arasında yerini almaktadır. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyorum. E-ticaret sitenize trafik çekmek için kullanılmaktadır. Sitenizde bulunan ürünleri google shopping’e ekleyerek sitenize daha hızlı trafik çekebilir, ürünlerinizin kolaylıkla bulunmasını sağlayabilirsiniz. 2016 yılında daha çok önem kazanacağını ve ilerleyen yıllarda neredeyse her e-ticaret sitesini google shopping de görmek mümkün olacak, şimdiden yerinizi almanızda fayda var.

Google Cüzdan ( Google Wallet)

Google Cüzdan

Sitenizden alışveriş yapan kullanıcılardan ödeme almak için bir çok işlem uygularsınız bu işlemler arasında ssl den post entegrasyonlarına kadar bir çok işlem sıkıntılı bir süreç içerisinde gerçekleştirilir. Kullandığınız yazılım her post sistemini desteklemeyebilir, aslında alışveriş yapan üyelerden ve ziyaretçilerden ödeme almak için Google Wallet (Cüzdan) kullanabilirsiniz. Sistem ziyaretçilerden kolayca ödeme almanızı sağlamaktadır. Üstelik bu işlem sayesinde sitenizin güvenilirliğini arttırabilirsiniz. Cirolarınızı da olumlu yönde etkileyecek uygulamayı kullanmanız siteniz için faydalı olacaktır.

Google Analytics

Google Analytics

Her site için  kullanılması gereken, google’in en çok bilinen uygulamasıdır. Bir çok analiz programında da karşınıza çıkmaktadır. Sitenizin geleceği aslında Google Analytics‘e bağlıdır diyebilirim. Sitenize gelen aramaların analizlerini yapmadan ilerlemeniz mümkün olmayacaktır. Sitenize yapılan ziyaretlerin hangi sayfalarda yoğun olduğunu, hangi içeriklerinize daha fazla trafik çektiğinizi, kullanıcı eğilimleri, sitede kalma oranlarını, hangi içeriğiniz sayesinde sitede kalma oranını yükseltebileceğinizi, anahtar kelimelerinizin aranma ve geri dönüş hacimlerini raporlayabileceğiniz. Kısacası siteniz hakkında çok geniş çaplı analizler yapmanızı sağlayacak uygulamadır. Siteden çıkış oranlarını test etmek çok önemlidir. Kullanıcılar genelde hangi konuda veya sayfada siteden çıkmışlardır bunu çok iyi analiz etmelisiniz ve eksik olduğunuz noktaları tamamlamalısınız. Online kullanıcı sayınızı ve günlük hit durumunuzu ölçmenizi de sağlamaktadır. SEO çalışmalarında en çok kullanılan uygulama arasında yerini almaktadır. İyi bir seo uzmanı kesinlikle Google Analytics‘i uzman düzeyde kullanmalı ve veri analizleri yapmalıdır.

Search for Work

Search for Work

Büyük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilmiş bir uygulamadır. E-ticaret sitesi tarzında veya birden fazla ürün satıyorsanız, kullanmanız gerekmektedir. Geliştirilmiş arama kutusu sayesinde web sitenizdeki alışveriş deneyimlerini iyileştirebilirsiniz. Google for Work sayesinde yapılan aramalarda ışık hızında, alakalı ürünlere ve tam alakalı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Google ürünleri sadece yazdığım kadarı ile sınırlı değildir. Google ürünlerinin tamamını inceleyebilirsiniz. Google seo çalışmalarını destekleyen en iyi arama motorudur ve seo uzmanları seo çalışmaları yaparken Google’a öncelik vermektedir.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı
Comments
  • Güzel bilgilendirme olmuş. Bilmediğim uygulamaları öğrenmiş oldum. Çok kaliteli bir platformsunuz gerçekten övgüyü hakediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.