Google my business yönergeleri

google my business

Google my business yönergelerinde hatasız bir yapılandırma ile daha iyi bir görünüm elde etmeniz için uygulamanız gereken yönergeler bulunmaktadır. İyi kalitede sunum yapmak için google’in tavsiye ettiği adımları izlemek çok önemlidir.

Google My Business ile iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, takip etmeniz gereken maddeler ile sitenizin görünürlüğünü olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Google my business yönergeleri adımları

Google my business kaydı yapabilmek için öncelikle bir işletme olmanız gerekmektedir. Yani bir iş yerinizin olması gerekiyor. Gerçek kuruluşlar için yapılandırılmış iş haritası diyebiliriz. Peki bu süreçte nelere dikkat etmek gerekiyor inceleyelim.

İşletme adresini doğru girdiğinizden emin olmalısınız, harita üzerinde manuel arama yapabilirsiniz. İmgeyi doğru adrese bırakmanız gerekmektedir. Adres bilgisi girilirken bina numarasını yazmak, tarafınıza gelecek zarfın doğru olarak ulaşmasını sağlayacaktır. Bir çok adres yanlış girildiği için tekrar müracat yapılmaktadır. Aslında sorun firmaya web hizmeti sunan firmaların adresleri yanlış girip, sonradan farklı mail hesapları ile tekrar haritada doğru adresi tanımlamasından kaynaklanmaktadır. Harita konumunda adresinizin tek olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Müracaat yaparken iş tanımınıza uygun kategorileri seçmelisiniz. İşinizi birebir yansıtacak kategori seçimi yapılması çok önemlidir. Diğer önemli konu ise birden çok kategori seçmemeye dikkat etmek gerekiyor. İş tanımında yapılan arama sonuçlarında daha etkili olmak adına olabildiğince az kategori seçmeye dikkat edin.

Business müracaatı ile tarafınıza tahsis edilen Google+ sayfasında doğru bilgiler sunmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Müşteri ile her zaman sıcak temas kurmak adına, mesai başlangıç saati ve bitiş saatlerini doldurmanız çok önemlidir. İletişim kurmak isteyen ziyaretçiler hangi saatler arasında sizlere ulaşacağını bilmelidir.

Müracaat işlemi yaparken sayfanızın tam anlamı ile bittiğinden emin olmalısınız, google business kaydında eksik veya yapımı devam eden sayfaların onaylanmadığını unutmamanız gerekmektedir. Müşterilerinizin karşısına eksik bir sayfa ile çıkmanız etik olmayacaktır.

İşletme yetkilisiden izin alınması gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken konu SEO hizmeti veya web tasarım hizmeti sunulmuş ise işletme sahibinden izin alınarak eklenmesi doğru olacaktır. Müracat işlemi yapılırken işletme sahibinin adı ve iş adresi yazılmalıdır.

İşletmenizin iletişim bilgilerini açık olarak sunmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Telefon numaralarını, fax numaralarını ve diğer iletişim bilgilerini eksiksiz olarak doldurmak çok önemlidir.

Google Business ta aktif olmaya dikkat etmelisiniz, işletmenizdeki değişiklikleri, kampanyaları ve önemli gelişmeleri düzenli olarak paylaşmanız önemlidir.

İşletmenin hangi amaca ve kategoriye hizmet verdiğini net olarak belirleyin. İşletme hakkında bölümünü titizlik ile doldurmanız gerekmektedir.

İyi bir izlenim için google+ in size sunduğu tüm alanları özenle doldurmak kaliteli bir izlenim yaratmanıza ve aramalarda daha kolay bulunmanıza olanak sağlayacaktır. Sattığınız markaları veya verdiğiniz hizmeti sunmanız arama sonuçlarında bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.