Google 2020 Çekirdek Algoritma Güncellemesi

Çekirdek Algoritma Güncellemesi

Google arama motoru her yıl yapmış olduğu çekirdek algoritma güncellemesini bu yıl Ocak ayında yapmaya başladı. Google resmi twitter hesabından bugün algoritma güncellemesinin yapılacağı duyuruldu.

çekirdek algoritma güncellemesi

Yapılan güncellemeler birçok arama sinyalini etkilemektedir. Google arama sonuçlarında en iyi sonuçları sunmak adına bir çok güncelleme yapmaktadır. Kimi zaman bu güncellemeler hakkında bilginiz olur, kimi zaman ise duyurulmaz. Lakin çekirdek algoritma güncellemeleri geniş çaplı güncellemeler olduğu için central blog ve twitter hesaplarında duyurusu yapılmaktadır.

[box type=”success” align=”alignright” class=”” width=””]Yapılan güncellemelerin bir anda etkisini görmek söz konusu değildir. Her güncellemenin arama sonuçlarını etkilemesi ve gözle görünür hale gelmesi zaman almaktadır.[/box]

Henüz bir dalgalanma global olarak görünmüyor.

algoro serp

Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde SERP sonuçları üzerindeki etkilerini gözlemlemek mümkün olacaktır. Bu süreç içerisinde sitelerinizin nasıl etkilendiğini benimle paylaşırsanız sevinirim.

Google çekirdek algoritma güncellemeleri ve temel algoritma güncellemeleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz; google temel güncellemeler makalesini incelemeniz gerekmektedir.

Bir Önceki Güncellemelerde Neler Oldu? Neleri yapmanız veya Yapmamanız Gerekiyor!

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””]Güncelleme haberlerini duyduğunuzda bir anda sitenizde köklü değişiklikler yapmaktan kaçınmalısınız. İlerleyen ve gerileyen siteler hakkında temel bilgi sahibi olduktan sonra sitenizde değişiklikler yapmanız daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır.[/box]

 

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı
Comments
  • Müslüm Bey merhaba;

    Bu güncelleme ile birlikte Kurye Hizmeti sektöründe çok büyük çaplı sıralama değişikleri yaşanıyor.

    • Bu süreç içerisinde google web yöneticisi yönergelerini okumanızı tavsiye ederim.

  • Merhaba hocam, 4-5 yıldır emek verdiğim site %50 hit kaybı yaşadı son güncelleme ile. Tanıtım yazısı alırken bile o kadar seçici davranıyordum fakat çok sıralama kaybı yaşadım ocak güncellemesiyle. Yardımcı olmanızı bekliyorum.

  • Benim sitem bu güncellemeden önce bütün aramalarda zaten Türkiye birincisiydi hatta Wikipedia sayfaları bile ikinciydi. Güncellemede yine birinciyim ama ikinci ve üçüncü siteler bütün rakip siteler resmen sistemden atılmış. Google tam anlamıyla bağırsaklarını temizlemiş. Kısa içerikler 2 paragraflık yazıyla yazılan siteler artık yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.