Google 2020 Çekirdek Algoritma Güncellemesi

Çekirdek Algoritma Güncellemesi

Google arama motoru her yıl yapmış olduğu çekirdek algoritma güncellemesini bu yıl Ocak ayında yapmaya başladı. Google resmi twitter hesabından bugün algoritma güncellemesinin yapılacağı duyuruldu.

çekirdek algoritma güncellemesi

Yapılan güncellemeler birçok arama sinyalini etkilemektedir. Google arama sonuçlarında en iyi sonuçları sunmak adına bir çok güncelleme yapmaktadır. Kimi zaman bu güncellemeler hakkında bilginiz olur, kimi zaman ise duyurulmaz. Lakin çekirdek algoritma güncellemeleri geniş çaplı güncellemeler olduğu için central blog ve twitter hesaplarında duyurusu yapılmaktadır.

[box type=”success” align=”alignright” class=”” width=””]Yapılan güncellemelerin bir anda etkisini görmek söz konusu değildir. Her güncellemenin arama sonuçlarını etkilemesi ve gözle görünür hale gelmesi zaman almaktadır.[/box]

Henüz bir dalgalanma global olarak görünmüyor.

algoro serp

Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde SERP sonuçları üzerindeki etkilerini gözlemlemek mümkün olacaktır. Bu süreç içerisinde sitelerinizin nasıl etkilendiğini benimle paylaşırsanız sevinirim.

Google çekirdek algoritma güncellemeleri ve temel algoritma güncellemeleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz; google temel güncellemeler makalesini incelemeniz gerekmektedir.

Bir Önceki Güncellemelerde Neler Oldu? Neleri yapmanız veya Yapmamanız Gerekiyor!

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””]Güncelleme haberlerini duyduğunuzda bir anda sitenizde köklü değişiklikler yapmaktan kaçınmalısınız. İlerleyen ve gerileyen siteler hakkında temel bilgi sahibi olduktan sonra sitenizde değişiklikler yapmanız daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır.[/box]