FAQ Page Rich Snippet Oluşturma

FAQ Page Rich Snippet

faq page rich snippet’ler son zamanlarda bir çok arama sonucunda karşınıza çıkıyordur. Faq page rich snippet (Sıkça Sorular Sorular) oluşturmak için yapmanız gerekenleri anlatacağım. En kolay yoldan faq page rich snippet oluşturma adımlarını inceleyin.

Öncelikle sıkça sorulan soruların yer alacağı bir sayfa hazırlamanız gerekiyor. Hizmet sayfalarınız için kullanmanız kesinlikle faydalı olacaktır. Hali hazırda bir sayfanız var ise öncelikle sayfa içerisine sıkça sorulan soruların eklenmesi gerekiyor. WordPress kullanıyor iseniz, bir çok eklenti bu işi çözecektir. WordPress kullananlar,  wordpress faq plugin arama sonucunda yer alan eklentileri kullanabilirler. Eğer bir html sayfa kullanıyor iseniz; çok beğendiğim bir kodu uygulamanızı tavsiye ederim. Kodlara erişmek için FAQ Dropdown kaynak kodlarını alabilirsiniz.

Örneğin sitemizde yer alan SEO hizmet sayfamız için faq snippets kodlarını uygulayalım;

Yapmamız gereken sayfa içerisine sıkça sorulan soruları eklemek olacak, sayfanın en alt bölümünde sıkça sorulan sorular alanını görebilirsiniz. Sıkça sorulan soruları ekledikten sonra, sıra faq page kodlarını eklemeye geliyor. Kodları eklemek için ilk öncelikle Schema Markup Generator (JSON-LD) sitesine giriş yapalım. Sonraki adımlar için eğitim videosunu adım adım takip edelim.

Kodlar eklendikten sonra arama sonuçlarında artık aşağıdaki gibi bir sonuç ile karşılacaksınız.

faq sonuc

Faq page’lerinize iyi bir görünüm için 4 adet soru ve cevap ekleyebilirsiniz.