Benzersiz içeriğin Seo’ya etkileri

Benzersiz içeriğin seo'ya etkileri

Makalemize başlamadan önce anlatacağımız konuyu ne kadar inceliyoruz ?

Benzersiz içeriğin Seo’ya faydaları hakkında sizlere kısa ve öz bilgiler sunmaya çalışacağız.

Benzersiz içerik nasıl olmalıdır?

Benzersiz bir içerik yazacaksak, içeriği yayınlamadan önce konu hakkında detaylı araştırmalar yapmak gerektiğini unutmayalım. Yeterince net ve anlaşılır şekilde yazılmamış makalelerin sitenize faydadan çok zarar sağlayacağını unutmamalısınız. İyi bir içerik yayınlamanın birinci altın kuralı değerli bir başlık seçimidir. Konunuzla bütünlük içerisinde olmalıdır. Yine aynı şekilde etiket kullanımlarında konu başlığı ve içeriğimizle uyuşan etiket kullanımlarına özen göstermeliyiz.

Bir örnekle açıklamak gerekirse;

Konu başlığımızın “güncel içeriğin seo’ya etkileri” olduğunu planlarsak. Konu içerisinde içerik anahtar kelime yoğunluğunu doğru oranlarda kullanmamız gerektiğini unutmamalıyız. Makalemize başlamadan önce konu başlığımızdaki anahtar kelimeyi içerik alanına 4 veya 5 defa kopyalarız. Ardından makaleyi yazmaya başlar, anahtar kelimeleri giriş, gelişme, sonuç bölümlerinde eşit oranlarda dağılımını sağlarız.

Konu içeriğinde anahtar kelimemizi örnekleme ile kullanmak gerekirse;

Konu başlığımızda geçen “güncel içerik” kelimesini anahtar kelime olarak seçtik. Konu içerisinde kullanımında “güncel içerik” kelimesini giriş, gelişme, sonuç bölümlerinde eşit oranda kullandık.

Benzersiz içeriğin faydaları

Sayfamızda yayınladığımız yazıların Google benzersizlik oranına bakmaktadır. Bir çok seo analizinde de görebileceğiniz gibi içerik benzerlik oranı karşınıza çıkmaktadır. Aynı kelimelerin aynı başlıkların ve içerikte aynı etiketlerin döngüye düşürülmesi ile tekrarlama işlemini yapmış olursunuz. Bu işlemin kopya içerik yayınlamadan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Konu içlerinde ve başlıklarda benzersizlik kurallarına uyarak makalelerimizi ve başlıklarımızı seçersek Google ve diğer arama motorları için benzersiz ve yeni içerik yayınlamış oluruz.

Bunu daha basite indirgeyerek anlatmak gerekirse;

benzersiz içerik

Örneğin portakalın faydalarını anlatalım. Google arşivlerinde binlerce hatta milyonlarca portakal için yazılmış arşivler görebilirsiniz. Google arama motoru aynı kelime ve rewrite yapılmış yazıları düşündüğünüzden daha basit olarak algılıyor ve küçük cezaları siteniz için uyguluyor. Portakal hakkında benzersiz bir makale yazmak gerekirse, benzersiz bir başlık ile “portakalımızı yediniz mi?” başlığı ile makalenizi oluşturursanız daha önce hiç aranmayan bir başlık olduğunu görebilirsiniz. Google için de yeni bir bilgi demektir. açıkcası Google’ın en sevdiği pastayı önüne koymuş olursunuz. Dünya da her 4 aramadan birinde daha önce aranmamış kelimeler kullanılmaktadır. Google bunun için Rank Brain’i geliştirerek daha önce aranmamış başlıkları benzer içeriklerle kıyaslayarak en doğru sonucu sunmaya çalışmaktadır. Burada önemli olan h1 tagı benzersiz h2 ve h3 taglarını genel aranma kelimeleri ile kullanmaktır. İçerik içinde geçen konular aynı şekilde benzersiz olup anahtar kelime portakal ve faydaları ise alt başlıklarda ve içeriklerde eşit dağılımlı fazla tekrar edilmeden kullanılabilir.

Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Başlığı nasıl benzersiz seçti isek, konu içeriğini de aynı şekilde benzersiz yapmalıyız. Burada uygulayacağınız en doğru yöntem aslında birden çok konu ile ilgili içerik araştırıp, sonra içeriğinizi aklınızda kalan bilgilerle %100 özgün olarak yayımlayabilirsiniz.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı
Comments
  • Tek kelime ile 10 numara bir açıklama. Hocam seo denince artık bir fikrim var. 1 saat ücretsiz destek aldim. Hatırlarsanız 2k hitim vardı 20 gun geçti şuan 6k hitim var. Ne kadar teşekkür etsem az sizlere.

  • Her zamanki gibi çok iyi bir yazı olmuş abi takipteyimm en değerli seo firmalarındansınız telefonda konuştuğumuzdan itibaren sizleri takip ediyorum yeniliklerinizi daima takip edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.