Backlink sorgulama araçları

Backlink sorgulama araçları

Backlink sorgulama araçları sizin ve siteniz için oldukça etkilidir. Sitenize yönlendirilmiş veya tarafınızdan oluşturulan link yapılarının raporlanmasını sağlayan faydalı siteler bulunmaktadır. Sizlere sunacağım dış bağlantı sorgulama araçları ile sitenizi baştan sona tarayıp yararlı yada zararlı linklerinizin analizlerini yapabilirsiniz.

Backlink Sorgulama Araçları

Dış bağlantılarınızın analizi yapmak için 3 kanal önereceğim, premium ve ücretsiz olarak hizmet sunmaktadırlar. SEO çalışmaları yaparken link analizi yapmak zorunlu bir algoritmadır. Eğer sitenize bilginiz haricinde spam bir siteden yönlendirilmiş bir link mevcut ise, sıralamalarda gerilemenizi sağlayacaktır. Penguin 4 güncellemelerinin yayınlanması ile, zararlı dış bağlantılar için google anlık penaltı ve cezai işlemler uygulamaya başlayacaktır. Henüz çıkmamış güncellemeden önce, mutlaka link analizi yapmak faydalı olacaktır.

Ahrefs SEO Tools Baclink Analiz

ahrefs

Ahrefs sitenizin geri bağlantılarını ve rakiplerinizin dış bağlantı yapıları hakkında bilgiler alabileceğiniz 600 binden fazla kullanıcısı olan bir Seo tools yönetim sitesidir. Ahrefs backlink sorgulamasını üye olmadan sadece 1 defa çalıştırabiliyorsunuz, fakat satın aldıktan sonra ilk 14 gün ücret ödemiyorsunuz ondan sonraki aylarda satın aldığınız için kullanabiliyorsunuz. Ahrefs size detaylı rapor sunan bir backlink sorgulama aracıdır çoğu web sitesi sahibi bu sistemi kullanarak sitelerini spam linklerden arındırıyorlar, sadece site sahipleri değil link paketi satan kişilerde ahrefs kullanarak detaylı raporlama yapabiliyorlar. Back link paketi satan birisi raporu elle hazırlamaya kalkarsa emin olun çok vakit kaybeder ve müşterileri bu tür gecikmeli hizmetlerden memnun kalmaz, fakat ahrefs sayesinde tek tıkla rapor alına bilmektedir. Dünya çapında seo hizmeti sunan veya seo çalışmaları yapanlar ahrefs backlink sorgulama aracını kullanmaktadır. Tavsiye edilecek en iyi backlink analizi sitesi olduğunu söyleyebilirim.

Exalead Backlink Analiz

Exalead

Exlead geniş çaplı bir arama motorudur bu site üzerinden ücretsiz link taraması yapabilirsiniz. Sitenize spam link saldırısı olup, olmadığını Exalead arama motorunda link:siteadresi şeklinde aratabilirsiniz ve alınan veya doğal gelişen dış bağlantılarınızı görebilirsiniz. Yine seoda ilerleme rakipleri analiz etmekten geçeceği için, rakiplerinizin link çalışmalarını görmeni mümkün olacaktır. Rakip sitelerin backlinklerini öğrendikten sonra ölçüp, biçerek kendinizin backlink ağını rakip siteden daha sağlam ve daha etkili bir şekilde kurabilirsiniz.

Linklerinizin doğal gelişmesini sağlayarak ilerlemek gerekiyor aslında. Doğallık temeli ile kurulmamış bir site her zaman mini dalgalanmalar da dahi zarar görmektedir. Bir bina yapıyor gibi düşünmelisiniz. Temeli ne kadar sağlam olursa, sarsıntılara dayanma gücü de o kadar etkili olacaktır. Doğal backlink inşaası kurmayı denemelisiniz. Birbirine kenetlenmiş binlerce halka düşünün, içlerinden sadece 1 tanesinin çürük olması durumunda tüm halka dağılacaktır. Güçlü halkalar ile sitenize değer vermelisiniz.

Author:
SEO ve Dijital Pazarlama Ajansı
Comments
  • Çok güzel bir paylaşım olmuş bu sitemi burada sorguladım tüm bilgileri doğru verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.