Seo’ya neden ihtiyacınız var? Arama motorları seo çalışmalarını destekler mi ?

Seo bir hile değildir ve yapılan işlemlerin amacı arama motorlarını aldatmak değildir. Arama motorları SEO’yu destekler.

Seo neden bir hile değildir ?

Seo demek; hızlı açılan bir web sitesi, iyi içerik, doğru hedef kitle için doğru çalışma yapılmış olması demektir. Arama motorlarının seo çalışmalarını desteklemesinin çeşitli nedenleri vardır. Bunlardan bir tanesine örnek vermek gerekirse eğer; Google’ın web’i daha hızlı hale getirelim düşüncesini örnek gösterebiliriz.

Bu konuda daha fazla ayrıntı için Make me Web Faster Adresini inceleyebilirsiniz.

İki farklı arama motoru sonuçlarını değerlendirecek olursak;

  1. İlk arama motoru yavaş açılan sayfaları ilk sırada getiriyor,
  2. İkinci arama motoru hızlı açılan, içerik olarak kaliteli sonuçları ilk sırada getiriyor.

Kullandığınız arama motorundaki sayfaların hızlı açılması, kullandığınız arama motorununda hızlı olduğu bilincini bize yerleştirir. Sonuçta kimse beklemeyi sevmez.

Web sitelerinin içerik kalitesinin arttırılması önemli bir unsurdur. Çünkü kullanıcıya faydalı olmayan bir içerik arama motorlarının kalitesini etkiler. Özgün içerik bu yüzden olmazsa olmazdır. Internette aynı konuların tekrarı, büyük bir bilgi çöplüğü yaratacaktır. Arama motorları bilgi karmaşasını daha kolay çözebilmek için yatırımlarını sürekli arttırır, algoritmalarını sürekli geliştirir. Arama motorlarının teknolojisi ne kadar iyi olursa olsun, web sitenizi kurarken bazı temel kuralları ihmal ederseniz, sayfalarınızın kodlarını okumakta problem yaşayacaktır. Temiz kodlanmış, Özgün içerikli, hızlı açılan bir web siteniz varsa, arama motorlarının iş yükü azalır, sayfanıza giren insanlar sıkılmaz ve internetin kalitesini arttırmış olursunuz. Daha iyi bir internet, doğru hedef kitle ve arama motorlarının web sitenizle dost olması için her web sitesinin SEO’ya ihtiyacı vardır.