SEO DENETİMİ Hizmeti

Sitenizin arama motorlarında çevrimiçi görünürlüğünü arttırmak adına profesyonel seo denetimi hizmetlerimizden yararlananın. Kapsamlı analizler, yol haritaları ve stratejiler için bizimle iletişime geçin.

Arama Motoru Görünürlüğünüzü Arttıracak Sonuç Odaklı SEO Denetimleri.

Kapsamlı Profesyonel SEO Denitimi Hizmeti

Bir arama motoru optimizasyonu denetimi (SEO Denetimi) web sitenizin arama motorlarına uyumlu olması için yapılan teknik analizlerdir. Seo denetimi hizmeti genel bir Seo paketinin belirli bir bölümü olarak sunulmasıdır. Profesyonel bir site denetim yaptırmak sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü arttıracaktır.

Site denetimi sizlere iki önemli unsur hakkında net bilgiler sunar;

  • sitenizin mevcut Seo durumunu kapsamlı olarak raporlamak.
  • en çok tercih edilen Seo analiz programları ve firmanıza özel Seo teknikleri ile siteniz için iyileştirme optimizasyon önerileri sunulması.

Bazı Seo uzmanları, ücretsiz Seo analiz programları ile siteniz için yararlı ve yararsız bilgilerden oluşan bir rapor sunarlar. Lakin bizler Ücretsiz analiz programları yerine kapsamlı, profesyonel ve lisanslı analiz programları kullanılarak genel raporlar yerine detaylı raporlar sunarız. Siteniz için derinlemesine, crawl analizleri yaparak web sitenizin yapısal ve mimari hatalarını gidermeniz için raporlar sunarız. Tarafımızdan tam kapsamlı bir yol haritası alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Web sitesi sahipleri “Seo denetimi” yaparken yalnızca site dışı optimizasyonlara odaklanır. Bu işlemi yaparken yalnızca bir programdan elde edilen verilere göre değerlendirme yaparlar. Bizler çok kapsamlı bir analiz ile hem site içi hemde site dışı link ve optimizasyon analizleri yaparız.

Google sürekli güncellemeler yapan bir arama motoru, nerede ise her güne 1 güncelleme düşmektedir. Site denetimini en az 3 veya 6 ayda bir yaptırmanız gerekmektedir.

SEO Denetimini Nasıl Yapıyoruz?

Strateji Temellerine Göre Denetim; Sitenizin Seo raporunu hazırlarken eksiksiz ve tam kapsamlı bir rapor hazırlarız. Size sunacağımız raporlar ile sitenizin Google arama motorunda çevrimiçi görünürlüğünü ve performansına artırabilirsiniz.

Acil Denetim;Site trafiğiniz de ani düşüşler, manuel işlem uygulamaları cezalarına maruz kalan site sahipleri tarafından talep edilen teknik raporlardır. Sitenizde oluşan sorunu acil olarak tespit edilmesi ve çözüm önerilerinde bulunulması çalışma kapsamındadır.

Yapılacak olan Seo denetimi küçük işletmeler, e ticaret siteleri, kurumsal firmalar için uygundur. Seo denetimini on yılı aşkın süredir hizmet veren uzmanlarımız yapmaktadır. Binlerce, Hatta yüz binlerce alt sayfanıza analiz ederek sizlere en iyi çözümleri sunmak için raporlar hazırlarız.

Stratejik Seo Denetimi Hizmeti

Stratejik Seo denetimleri site içi ve site dışı analizleri kapsamaktadır. Kullandığımız online analiz programları ile sitenizi tam kapsamlı olarak analiz ederiz.

Adım 1 : Google SEO Analizleri

Web siteniz için Google analiytics kurulumunun yapılması, kurulu ise ayarlarını kontrol edilmesi ve siteniz için analiytics stratejilerin geliştirilmesi adımlarını kapsamaktadır.
Google search console hesaplarının ayarlarını Kontrol edilmesi, ekli olan mülk hesaplarında gerekli analizlerin ve düzenlemelerin yapılmasını sağlarız. Google search console ile Google analiytics hesaplarının birbirine bağlanması adımlarını tamamlarız.
Web sitenizin genel performansını iyileştirmek adına Google analiytics kurulumu çok önemlidir. Ayrıca sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitemiz içerisinde gerçekleştirdikleri dolaşımı tespit etmemiz iyileştirme yapılacak sayfaları ortaya çıkartacaktır. Bu sayede içerikte kalma oranları artacaktır. Sitemiz içerisinde terk edilen sayfaları, geliştirilmesi gereken sayfaları Google analytics kullanarak tespit ederiz.
Sitenizin indexlenme durumunu kontrol etmek için Google search console kullanılması gerekmektedir. Ayrıca search console web sitelerinin görünürlüğünü optimize etmek için kullanılmaktadır.

Profesyonel olarak yapılan bir analiz sitenizin genel performansını olumlu yönde etkileyecektir.

Adım 2 : İçerik ve Dizin Analizleri

Google search console sitemizde yer alan sayfaların ve içerikleri Google dizinlerini eklenip eklenmediğini kontrol etmek için kullanılan araştır. Bu sayede sitemizde yer alan içerik ve sayfaları kaç adetinin Google dizinlerinde olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer indexlenmeyen sayfa ve içeriklerini var ise bu duruma neden olan sorunları tespit eder, Google dizinlerine eklenmesini sağlarız.
Site haritanızın ve robots.txt dosyanızın doğru şekilde Optimize edilip edilmediğini kontrol ederiz. Web sitemizde yer alan sayfaların arama motorlarına bildirilmesi en önemli etkenler arasındadır.

Adım 3 : Meta ve İçerik Optimizasyonu Denetimi

Yapacağımız Seo analizi sitenizin Meta etiketleri ve içerik yapılandırmasını kapsamaktadır. Arama motorlarına içeriklerin ne ile alakalı olduğunu bildiren sinyaller arasında titleal ve Meta etiketleri yer almaktadır. Sitenizde kullandığınız resimlerin ve videoların alt açıklamalarının Dolu Olması gerekmektedir. Sitenizde kullandığınız Heading (H1,H2,H3,H4,H5 vb) etiketlerinin doğru kullanılması Arama Sonuçlarına yansımaktadır. Yapacağımız Seo denetimi sonrasında içeriklerinizin genel performansı artarak sitenize daha fazla trafik ve müşteri çekmeniz sağlanır.
Sitenizde yer alan sayfaların birbirinden farklı içerikler sunması gerekmektedir. Sitenizde oluşan dublicate ” tekrarlanan içerik” sorunları giderilir. Ayrıca sitenizde birden fazla URL’in aynı sayfayı işaret etmesi yapısal sorunları neden olabilir.

Adım 4 : Anahtar kelime sıra konum analizi

Arama motorlarında iyi konumlarda çıkmak için oluşturmuş olduğunuz içerikler ve sayfalar içerisinde anahtar kelimeler yer almaktadır. Anahtar kelimelerin yoğunluğu ve doğru şekilde kullanımı ile daha iyi konumlar elde edebilirsiniz. Yapacağımız anahtar kelime araştırması analizlerinde içerik performans iyileştirmeleri yer almaktadır. Web sitenize daha fazla ziyaretçinin gelmesini sağlamak için kullanmanız gereken anahtar kelimeleri araştırır ve içerikleriniz de doğru şekilde kullanılması için yol gösteririz.
her anahtar kelimenin günlük, haftalık ve aylık aranma hacmi bulunmaktadır. Yanlış kelimelere odaklanmanız durumunda sitenizin trafiği düşecektir. Sitenizde aşırı anahtar kelime kullanımı arama motorlarında gerilemenize yol açmaktadır. Sizin için kusursuz bir analiz yaparız.

Adım 5 : Backlink & Geri Bağlantı Analizleri

Arama motoru web sitenize referans eden bağlantıları göz önünde bulundurarak sitenize puan vermektedir. Sitenize yönlendirilen bağlantıların siteniz ile alakalı bağlantılar olması sıralamalar için önemli bir kriterdir. Yapacağımız analizlerde denize gelen bağlantıların miktarı, kalitesi ve alaka düzeyi tespit edilmektedir. Gerekli olması durumunda önemli stratejik Yol haritalarını sizlere sunarız.
Bir web sitesinden sitenize sürekli bağlantı geliyor ise bu bağlantının nofollow olması gerekmektedir. Yapacağımız backlink analizleri ile sitenize gelen nofollow ve dofollow backlinkleri sizlere raporlarız.

Adım 6 : Rakip ve Rekabet Stratejileri

Web sitenize açtığınızda karşımıza birçok rakip çıkacaktır. Rakiplerinizden daha iyi bir sıralama elde etmeniz için, rakiplerinizin neler yaptığını bilmeniz gerekmektedir. Rakiplerinizi yakından takip etmediğiniz sürece sıralamalarınız rakiplerinize göre daha geri planda olacaktır. Rakiplerinizi analiz etmek için 30’dan fazla Analiz programı kullanırız. Bu sayede rakipleriniz hakkında sizlere tam kapsamlı bir Kılavuz hazırlarız.
Sektörünüzde bilinen bir marka olmak istiyorsanız, tüm rakiplerinizi gözlem altında tutmalısınız. Her zaman rakiplerinizin hamlelerini tespit ederek, daha iyi stratejiler geliştirmenize olanak tanırız.

Adım 7 : Yazılım & Crawl Analizleri

Web sitenizi mobil uyumlu olması, sayfa yükleme hızı, sayfa yönlendirme lerinin doğru yapılması, URL yapısı arama motorları tarafından en önemli sıralama kriterleri olarak kabul edilmektedir. Google arama motoru web sitelerinin mobil uyumlu olmasının bir sıralama kriteri olduğunu resmi olarak doğrulamıştır.
Web sitenizi mobil uyumlu hale getirilmesi için tavsiyelerde bulunuruz. Sitenizde oluşan yapısal veri hatalarının giderilmesi için gerekli raporları sunarız. 301 ve 302 Yönlendirmeleri doğru yapılıp yapılmadığını kontrol ederiz.

Siteniz için derin bir crawl analizi ” yazılım analizi” yaparak tarama ve oluşturma hatalarını gidermeniz için raporlar hazırlarız.

Adım 8 : İç ve Dış Bağlantı Denetimleri

Site içeriklerini izle ve hizmetlerimizde diğer sayfalarınızda referans eden bağlantıların kontrol edilmesi gerekmektedir. Sitenizde oluşacak kırık bağlantılar, 404 ve tarama hatalarına neden olmaktadır.
Web sitenizden diğer siteleri yönlendirilen bağlantıların nofollow olması gereklidir.
Yapacağımız kapsamlı analiz sonucunda site içi ve site dışı linklerinizin optimizasyonları için rapor hazırlanmaktadır.
Farklı siteleri referans gösteren dofollow bağlantıların sitenizde yer alması arama görünürlüğünü olumsuz yönde etkileyecektir.

Profesyonel Seo Denetimi Hizmetleri

Arama motorlarında görünürlüğünüzü arttırabiliriz!

Yapacağımız kapsamlı seo denetimi ile arama motoru sonuçlarında sitenizin ünlü olmasını sağlayabilirsiniz. On yılı aşkın süredir yapmış olduğumuz stratejik iş geliştirme ve raporlama hizmetleriyle yüzlerce sitenin Google arama motorunda daha iyi konumlarda çıkmasını sağladık. Kusursuz bir hizmet sunmak adına, detaylı ve derinlemesine stratejiler geliştirerek raporlamalar sunmaya özen gösteriyoruz.
Siteniz için bir Seo denetimi talep edebilirsiniz.

Acil Seo Denetimleri

Acil Seo denetimleri web sitenizden aniden oluşan gerileme ve trafik sorunları için gereklidir. Bazı Web siteleri Google kalite yönergelerine uymadıkları için manuel Ceza alırlar.

Gerekli denetimleri yaparak sitenizin gerilemesine neden olan sorunları tespit eder ve size raporlanır.

Gerileme Nedenlerinin Tespiti

Web sitenizin gerilemesinin birçok nedeni olabilir.

Trafik saldırıları DDOS, Tarama hataları,
Penaltı cezaları, Rakip saldırıları,
Root dizinin kaldırılması , 301 ve 302 Yönlendirmeleri.

Sizin için stratejik bir eylem planı çıkartarak sorunu tamamen ortadan kaldırmaya yönelik raporlar hazırlarız.

Seo Denetimi Talebi

Bir seo denetimine mi ihtiyacınız var?