Google son dönemlerde yoğun bir çalışma içerisinde eski SEO tekniklerinin bir çoğunu pasif hale getirmişken yeniliklere reklam modülüyle devam etti. Adsense kullanıcıları hesaplarına giriş yaptığında Reklamlarım sekmesinde henüz beta yani deneme aşamasında olan yeni bir modül ile karşılaştı.

Sayfa Düzeyi Reklamlar Nedir ?

Google ne kadar prestijli bir firma konumunda olsa da para kazanmaya ihtiyacı vardır. Yeni getirdiği reklam modülleri hem reklam verenleri hemde yayıncıları mutlu edecektir. Sabit/yer paylaşımlı reklamlar ve Vinyet reklam modülleri daha önce sahip olduğunuz 3 reklam alanını etkilemeden ekstra olarak kullanılabilecek ancak bu modüller sadece mobil cihazlar üzerinde gösterilecektir.

Sabit/yer paylaşımlı reklamlar : Mobil ekranın alt kısımında sabit olarak yayınlanacaktır.
Vinyet reklam : Daha önce bildiğimiz Page skin modelinden farklı olarak kullanıcılar sitenize girdiğinde değil sitenizden ayrılırken reklam gözükmektedir. Kullanıcılar tıklamak istemediğinde reklamı kapat butonu bulunmaktadır.

Sayfa Düzeyi Reklamlar Nasıl Aktif Edilir ?

Yeni reklam modülünü sitenize eklemek için Adsense giriş > Reklamlarım > Sayfa Düzeyi Reklamlar alanına gelin karşınıza iki farklı reklam modeli çıkacaktır. Kullanmak istediğiniz reklam modelini aktif hale getirerek kodu al yapın ardından sitenizin head veya body kısmına ekleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Henüz deneme aşamasında olduğu için Google yeterli sayıda gösterim yapabileceği reklama sahip değildir. Yani kodu eklemiş olmanız tüm mobil ziyaretçilere reklam gösterileceği anlamına gelmemektedir. Doğru şekilde çalıştığını test etmek için kodu al butonun altında yer alan test edin alanını kullanmanızı tavsiye ederiz.