Harita Optimizasyonu

Çalışmalarımız sadece e-ticaret, haber, blog türü siteler için değildir. Local SEO ve harita optimizasyon çalışmalarıyla iş yerlerinizin harita işaretlemelerini yaparak ilk sıralarda yer almasını sağlarız.

Bir Google My Business profili, yerel SEO için vazgeçilmez bir unsurdur. Ücretsiz sunulan bu hizmet ürünlerinize veya çalışmalarınıza özgü sorgular için yerel arama sonuçlarında görünmenizi sağlayacaktır. Büyük hacimli geniş kelimelerde bile küçük işletme sahiplerinin yararlanabileceği sonuçlar ortaya çıkartır. GMB girişlerini kurma ve optimize etme konusundaki SEO uzmanlarımız size yardımcı olur.

Harita Optimizasyonu Hizmetleri

Google My Business yerel SEO için neden önemli?

GMB yerel seo çalışmalarının her şeyidir. Tüm konum bilgilerini yaptığınız harita işaretlemesine göre yapmaktadır. Yani yaptığınız işaretleme bölgesinin yakınlarında yapılan aramalarda çıkan sonuçlar değerlendirilir. Bu nedenle konum bilgilerini ve açıklamaları doğru girmek hayati bir öneme sahiptir.

İşletmeler, Google My Business’ı optimize etmek için yapabilecekleri en önemli şeyler nelerdir?

Bu konuda yapılması gereken birçok kriter vardır. Bunlardan başlıcaları;

  • Birçok insan bu konuda bilgisizdir ve başvuru yapmaz ilk işiniz GMB başvurusunu yapmak olmalıdır.
  • Bilgilerinizin güncel olduğundan emin olmalısınız (onay şifresi, adresiniz, kart bilgileriniz)
  • İşletme çalışma saatleri ve işletme sahibini güncel bilgilerle doldurun.
  • Kullanılan ticari görselleri kaliteli bir hale getirin (işletme dış görüntüsü, tabela)

İşletmelerin yerel görünürlüğü artırmak için hangi taktikler kullanabilirler?

Taktik gelişmek gibi bir şansınız ne yazık ki yoktur. Temel bilgileri doğru bir şekilde doldurarak kaliteli görsel öğeler oluşturmaya özen gösterin. Sizi tercih eden kişilerin kullanıcı deneyimleri üst sırada kalmanızı sağlayacaktır. Yani tek yapmanız gereken müşterilerinizi mutlu edebilecek kaliteli hizmet vermektir.

Google sonuçlarında haritalarda nasıl çıkılır?

GMB üye olarak karşınıza çıkan bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerin doğruluğunu teyit etmek adına bir takım belgeler talep edilir. İlk aşamayı geçtikten sonra haritalara eklenirsiniz. Üst sıralarda çıkmak için optimizasyon çalışması yapılması gerekir.

    Teklif Al

    Bize projenizi anlatın. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacağız.