Hakkımızda sayfası ziyaretçilerinize diğer şirketlerden hangi alanlarda farklı olduğunuzu gösterecek en önemli unsurdur.

E-ticaret sitelerinin tamamında gizlilik,ödeme seçenekleri,geri iade seçenekleri hakkında hazır şablon dökümanlar bulunmaktadır. Sizin sitenizde de olması rakipleriniz ile izin aranızdaki farkı anlatmaya yetmeyecektir. Kaliteli hakkımızda sayfası ile çok etkileyici olabilir ve sitenizin kaderini değiştirebilirsiniz.

Hakkımızda Sayfası Nasıl Olmalıdır?

Hakkımızda bölümünü 5 temel madde halinde dallandırabiliriz. Kullanıcılara daha etkili sunum yapmak bu maddelerden geçmektedir.

Grafiklerinize Dikkat Edin?

Grafiklerinize dikkat edin

Hakkımızda bölümünde kullanılacak olan grafiklerde alıntı yapmamanız gerekmektedir. Google dizinlerinde bulunan hazır grafikler yerine şirketinizi ve e-ticaret sitenizi,kurumsal ve bireysel sitenizi anlatan görseller kullanmalısınız.

Grafik çözünürlüklerine dikkat etmeli, kullandığınız grafiklerin büyük ölçeklerini kullanıcıya göstermelisiniz. Üzeri tıklandığı zaman büyük popup olarak veya farklı yöntemlerle tam ekran sunumu sağlanmalıdır. Ziyaretçiler içerikteki bazı maddeleri görsellerde tam okuyamazlar, görsel altlarına açıklayıcı metin bırakmanız gerektiğini de unutmamanız gerekiyor.

Hakkımızda sayfası header bölümüne şirketinizin mutlaka görselini ekleyerek başlayın.

Şirketinizi Detaylı olarak anlatın

şirketinizi anlatın

Kullanıcılarınız ve ziyaretçileriniz, şirketinizin kuruluş amacını ve verdiğiniz hizmetleri merak edeceklerdir. Şirketinizin kuruluşu ve kuruluş amacını anlatan kısa metinlerle yazılar yayınlayın. Kaç yılında, hangi lokasyon da ve hangi amaç için kurulduğunu belirtin.

Hakkımızda sayfasında daha çok vakit geçirmelerini sağlamak ve ziyaretçilerinizi etkilemek için başarı öykülerinizi anlatın.

Firma Yükselişi Hakkında Bilgi Verin

Firma yükseliş

Kullanıcılara iyi bir izlenim sunabilmek için kuruluş yılından sonraki yıllarda ne kadar büyüdüğünüzü ve bunun için neler yaptığını kısaca anlatmaya çalışın. İstatistik veriler paylaşın ve grafiksel oranlarla kullanıcılara sunun. Hizmetlerinizden yararlanan ve bugüne kadar hizmet almış kullanıcı yorumlarından bahseden bir grafik çizelgesi sunmaya özen gösterin.

Firmanızdaki çalışan sayısındaki artıştan, sosyal medya aktifliğinizden bahsedin.

Uzun açıklamalardan kaçının

Uzun İçerik

Ziyaretçilerinize ve üyelerinize kötü bir izlenim ve sıkıcı anlar yaşatmamak adına çok uzun açıklamalardan kaçınmalısınız. Kendinizi sitenizi ziyaret eden kişilerin yerine koyun, çok uzun bir içeriği sizlerin okumadığı gibi ziyaretçileriniz de okumayacaktır.

Kısa içerik yayınlarken, çok kısa ve özentisiz kelimelerden uzakdurmanız gerektiğini unutmayın. Hakkımızda sayfasının bir şiir veya arşiv olmadığını unutmamak gerekiyor. Kısa net ve anlaşılır yazılarla, ziyaretçilerinize pozitif enerji verin.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Paylaşın

Sosyal Medya Hesapları

Ziyaretçilerinize sosyal medya hesaplarınızın adreslerini sunun. Facebook, Google+, Twitter,Linkedin vb hesaplarınızın açık adreslerini sunmaya dikkat edin.

Sosyal medya hesaplarınızın alt bölümüne mutlaka iletişim bilgilerinizi ve mail adresinizi kullanıyorsanız skypee adresinizi eklemeyi unutmayın. Ziyaretçileriniz mobile ve pc aramalarında sizler ile iletişime geçmek istediğinde hakkımızda ve iletişim bölümlerinde bu bilgileri bulabiliyor olması olumlu etkiler yaratacak ve kullanıcılarınıza önem verdiğinizi ıspatlayacaktır.

Hakkımızda Sayfasının Önemi hakkında kısaca bilgiler vermeye çalıştık. Yukarıdaki maddeleri siteniz üzerinde uygulamayı düşünmelisiniz.