Google penguin update

Google’ın her güncelleme duyurusu bir çok webmaster ve seo uzmanının korkulu rüyası olmuştur.  Eğer Google’ın yeni penguen güncellemesine önceden hazırsak korkmamıza gerek yok.

Yeni google penguen güncelleştirmesi neleri değiştirecek ?

Google’ın yeni penguen güncelleştirmesi anlık çalışacak ve arama sonuçları daha canlı olacak. Anlık değişimleri çok sık görmemiz mümkün gözüküyor. Seo çalıştığınız web sayfasının sunucu bağlantı hızında bir yavaşlama olduğunu ya da kesinti olduğunu düşünürsek, aylarca sarf edilen emeklerinizin, birden kaybolduğunu görebilirsiniz.

Soe altyapısına değer veren bir çok büyük web platformlarının sistemlerini güçlendireceğini ya da  altyapılarında değişikliğe gidebileceğini düşünüyoruz.

Bazı hosting firmaları seo işi ile uğraşan kişiler tarafından kara listeye alınabilirler. Özellikle uptime oranı düşük sunucular seo uzmanları ve müşterileri arasında gerginliğe sebep olabilir.

Bir diğer faktör ise, tasarım değişikliklerimizi local ya da sub domainlerde test etmemiz gerektiği. Aktif çalışan bir sitede güncelleme  sürelerinizi kısa tutun. Google’da iyi bir sıralamanız varsa, web sitenizi deneme tahtası gibi kullanmamaya yeni güncellemede daha çok önem vermelisiniz.

Anlık değişen sonuçlarda web site performansınızda daha fazla ön planda olacaktır.

Google’ın web geliştirme araçları ile site performansını kontrol ettirin ve daha iyi bir seo için yönergeleri takip ederek sayfalarınızı optimize edin.

Google pagespeed için ; Google Pagespeed Insights sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bunlar tabi ilk başta kulağa kötü gibi gelsede, google’dan bir ceza aldığınızda bu cezadan kurtulmanız kolay olacak ve iyi bir içerik ile ilk sıralara gelmek için aylarca beklemeniz gerekmeyebilir.

İstemediğiniz linklerin kaldırılmasıda daha kısa sürebilir ve bu sürümün en kısa özeti google kendini hızlanıdırıyor.