Google küçük işletmeler için tek sayfalık web sitesi oluşturucu yayınladı. Son derece basit bir kullanım ile dakikalar içerisinde web sitenizi oluşturabilirsiniz. İster masa üstü, ister mobilden dakikalar içerisinde sitenizi yönetmek ve oluşturmak artık mümkün.

Google küçük işletmeler için umut olmaya devam ediyor. Google küçük işletmelerinin dünya genelinde %60 dan fazlasının web sitesinin olmadığını bildirdi. Bu yüzden kolları sıvayan Google küçük işletmelere bir şans veriyor diyebiliriz. Google Mybusiness ile artık tek sayfalık web sitesi sahibi olabilirsiniz.

hesap oluşturma

Web sitesi sahibi olmanız için ilk öncelikle bir gmail hesabına sahip olmanız gerekiyor. Gmail hesabınız ile Google MyBusiness‘e giriş yaptıktan sonra sağ alanda bulunan menüler içerisinde web sayfası seçeneğini tıkladıktan sonra artık kendi tek sayfalık sitenize sahip olabilirsiniz. Tek sayfalık siteler, küçük işletme ve firmalar için sunulan bir özelliktir bunu da unutmamanız gerekiyor.

Sitenizi oluşturduktan sonra “http://seosefi.business.site/” şeklinde bir adrese sahip oluyorsunuz. Site içerisinde yol tarifi ve açılış kapanış saatleri Mybusiness ana sayfanızdaki bölümden gelmektedir. adres belirleme

Adres belirlemek için yan sütünlarda bulunan settings “ayarlar” butonunu tıklayın. Ardından yukarıdaki resimden de göreceğiniz gibi, adres çubuğu alanına işletmenizin adını yazın. Bu adresi Google Arama ve Haritalarda web siteme dönüştürün çeltiğini tıklayın ve sonra next “sonraki” butonunu tıklayarak işlemi tamamlayın.

tamamlama

Artık sizde bir web sayfası sahibi oldunuz. Siteyi görüntüle alanından sitenizi görüntüleyebilir, düzenle sekmesinden sitenizde değişiklik yapmak için erişim sağlayabilirsiniz. Yapılan değişiklikler otomatik olarak sitenize yansımaktadır. Google web site oluşturucu hakkında teknik ve yardım makalerine ulaşmak için web site oluşturucu linkini kullanabilirsiniz. Çok kolay kullanıma sahip olan yaprak “tek sayfalık” site umarım küçük işletmelerin çözümü olur.