Google Reklam

Google’a reklam mı vermek istiyorsunuz? Sizin için Google Partner olarak Adwords reklamlarınızı optimize ediyor, satışlarınızın artmasına yardımcı oluyoruz.

Google ADS Reklam

Sitenize daha fazla trafik ve müşteri mi istiyorsunuz? Google ADS reklamları ile sitenizin gelirlerini arttırabiliriz. Aylık bütçenizi belirleyin kuruluma hemen başlayalım.

GOOGLE ADWORDS HİZMETİ

Firmamız Google Partner iş ortağı olarak dijital pazarlama hizmetlerini sunmaktadır.

Bir çoğumuz teknolojisinin bize sunduğu bir fırsat olan interneti oldukça aktif bir şekilde kullanmaktayız. Bu kadar yaygın internet kullanırken ve interneti ticari işlerin içerisine almış durumdayken, siz işletmeniz için hala Google’a reklam vermemiş olamazsınız. Henüz Google Adwords Reklamı vermedi iseniz, çoktan rakiplerinizin gerisinde kalmış olabilirsiniz. Peki, Google Adwords hizmetinden faydalanmak ya da Google’a reklam vermek nedir? İşte cevapları:

Google Adwords Hizmeti Nedir?

Dünyanın en geniş kapsamlı arama motoru olarak bilinen Google’da, kullanıcıların arama sonuçlarında pasif kalmakta olan sitelerinin açık arttırma sistemi “Tıklama Başına Maliyet” aracılığı ile,  iş yerinizin sunduğu hizmet veya ürünle ilgili olarak aranılan sözcük bulunursa,  sahip olduğunuz sitenin Google aramasında olabildiğince üst sıralarda yer almasında etkili olan ücretli sisteme Google Adwords adı verilir. Hizmetin en sevilen ve en güzel özelliklerinden biri, ne kadar bütçeye sahip olursanız olun olabildiğince hızlı ve basit bir şekilde Google Adwords’a reklam verebilme şansınızın olmasıdır.

Google Adwords Hizmeti Nasıl Kullanılmaktadır?

Hizmetten faydalanabilmek için öncelikle bir anahtar kelime belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü Google reklamı anahtar kelimeye bağlı olarak çalışmaktadır. Anahtar kelimenizi belirledikten sonra, verebileceğiniz en yüksek tutarı da belirleyerek tıklama başına bir ücret oluşturmanız gerekir. Bu hizmetten faydalanabilmeniz için Google, Google Adwords adını kullanarak sizden ya da şirketinizden bir ücret talebinde bulunmaz. Ücretlendirme işlemi, kullanıcının sizin reklamınızı görmesi ve reklamı tıklaması ile başlar.

Sadece yapmanız gerekenler Tıklama Başına Maliyet ücretini ödemek değildir. Google Adwords, kullanıcıların deneyimlerini koruma altına alabilmek için reklam verenin vermiş olduğu anahtar kelimeleri, bir kalite puanı ile adlandırır. Herhangi bir kullanıcının sizin ve rakiplerinizin anahtar kelimesine verdiği bir puan sonucunda tıklama başına maliyet tutarınız ile kalite puanınız çarpılır ve çıkan sonuç bir açık arttırmaya sunulur.  Yapılan açık arttırma ile anahtar kelimenizin sıralaması belirlenmiş olur. Bu açık arttırma bütün reklam verenler için geçerlidir. Belirlenen sıralama, sizin anahtar kelimelerinizle arama yapan her kullanıcıyla ve kalite puanınızla birlikte biraz daha yükselebilir. Yani sıralama sabit kalmaz. Kalite puanınızı, en çok tıklanma oranınız, ana sayfanızın anlaşılır olması ve en önemlisi seçtiğiniz anahtar kelimenin verdiğiniz reklamla en üst düzeyde alakalı olması etkilemektedir.

Google Adwords ile Anahtar Kelimeler Güncellendi

Google, henüz bir yeniliğe alışmadan kullanıcılarına bir yenilik daha sundu. Tıklama oranı düşük olan sitelerin işine gelecek olan ve en az %3 artış yaptıracağına inanılan yeniliklerden en önemlisi, yazım yanlışları ile ilgili olan yenilik. Kullanıcıların önüne tam eşleme şartı sunan Google, sitelerin sunduğu anahtar kelimeler kullanıcılar tarafından yanlış yazıldığında, bulanamadı hatası veriyordu. Bu da tıklanamayan reklamlar yüzünden, pek çok müşteri kaybına sebep oluyordu. Fakat Google Adwords yeni güncellemesi ile bu derdinizi de ortadan kaldırdı.

Google Adwords Güncellemesinde Ki Yazım Hatası Nedir?

Kısaca açıklamak gerekirse; Örneğin siz “yemek sitesi” anahtar kelimesini kullanarak bir arama yapmak istiyorsunuz. Ama yanlışlıkla “yemek sites” yazdınız. Eskiden tam eşleme sağlayamadığından dolayı bu kelime grubunu kabul etmeyerek sizlere reklamı açma şansı tanımayan Google, artık bu problemi ortadan kaldırdı. Bu sayede hem kullanıcılar istedikleri reklamı kolaylıkla görebiliyor hem de Google, kullanıcı kaçırmanın önüne geçmiş oluyor.

Bu güncellemenin yapılmasında ki en büyük etken Google aramalarının %7’sinin yazım hatalarından kaynaklanıyor olması. Çünkü %7, Google için oldukça önemli bir yüzde. Hele ki düşük maliyetli hesaplar göz önüne alındığında, çok çok önemli bir hal alıyor. Bu güncelleme sayesinde artık düşük maliyetli hesaplar, daha çok geri dönüş elde edebilecek.

Yazım Yanlışları Dışında Çoğul Aramalarda Yapılabilecek

Google Adwords ile gelen diğer bir güncelleme ise, tam eşleme konusunda yaşanan tekil ve çoğul arama problemlerine yönelik olarak yapıldı. Tam eşlemesi tekil olarak verilmiş bir anahtar kelime güncelleme yapılmadan önce, çoğul aramaları göstermiyordu. Örneğin “telefon” anahtar kelimesini kullanmak istiyorsunuz ama aramanıza “telefonlar” yazdınız. Böyle bir durumda Google size telefon anahtar kelimeli reklamları sunmuyordu. Ama yeni güncelleme ile artık reklamları görebilme şansını elde etmiş oldunuz.

Size kazanç sağlamayı hedef haline getirmiş olan ve her geçen gün müşterilerinin daha iyi bulunabilmesi için yepyeni güncellemeler ile onların karşısına çıkan Google Adwors aracılığı ile hemen reklam vermeye başlayın. Bu sayede internet kullanan milyonlarca kullanıcının müşteriniz olmasına olanak sağlayın. Hem tanının, hem kazanın.

GOOGLE ADWORS’U HAYATIMIZA ALMAMIZI SAĞLAYAN SEO ŞEFİ NEDİR?

Bizleri Google Adwors ile buluşturarak potansiyel müşteri sayımızı arttıran ve bu konuda her gün yepyeni güncellemeleri ile şirketimizin sitesinin tanıtımında bizlere yardımcı olan UPGO’nin kim olduğunu biliyor muydunuz?

UPGO Kimdir?

UPGO aslında, en kaliteli Google Adwords hizmetini veren bir sitenin adıdır. 2015 yılının Kasım ayında, MA tarafından kurulmuştur ve SEO hizmeti ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Malatya ve Antalya’da yer alan şirketleri ile Organik SEO hizmeti sunmakta olan UPGOSEO ile ilgili güncel bilgileri site üzerinden, takipçileri ile paylaşmaktadır. Türkiye’de Organik SEO hizmeti vermekte olan tek firmadır ve bu iş ilk kez UPGO tarafından yapılmaya başlanmıştır.

UPGOnin Google Adwors’de Sunduğu Hizmetler;

UPGO’nin vermiş olduğu Google Adwords hizmetini etkili bir şekilde kullanabilirseniz şirketiniz ile birlikte çok büyük atılımlar yapabilirsiniz. Çünkü SEO şefi bu konuda oldukça uzmanlaşmış bir kadroya sahiptir. Sizler için Google Adwords hizmetini bütün ayrıntılarıyla sunar ve sonucunda etkili bir reklam ile bol kazançlı bir site sahibi olmanıza yardımcı olur. UPGO’nin sizlere sunduğu Google Adwords hizmeti ile öncelikle sitenize onlarca yeni ziyaretçi kazandırabilirsiniz. Bu da satışlarınızın artması anlamına gelmektedir.

Neden UPGOni Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle UPGO, Google Adwords konusunda danışmanlık hizmetini ek bir iş olarak görmez ve sizlerle sadece bu konu üzerinden iletişim kurabilir. Yani diğer sitelere reklam için başvurduğunuzda Google Adwords önerisi alırken, SEO şefine Google Adwords için başvurmanız durumunda sizlere reklam desteğinde bulunulacaktır. Çünkü SEO şefi Google Adwords konusunda oldukça deneyimli ve uzman bir ekip ile çalışır. Pek çok firmanın sadece reklam için kullanacağını söylediği Google Adwords, UPGO tarafından sizlere ayrıntılı olarak anlatılır ve bu hizmetin size neler kazandırabileceği hakkında, sizleri bilgilendirir. Google Adwords hizmeti hakkındaki danışmanın size sunabileceği her türlü fırsatı sunabilecek olan UPGO, yapacağınız işin öncesini ve sonrasını bilmenize yoğunlaşır ve sizi bu işi bir reklam olarak görmekten vazgeçirerek, şirketiniz için karlı bir adım attığınızı ortaya çıkarır. Bu sayede hem siz yaptığınız işe karşı daha hevesli olursunuz, hem de bizler işimizin gerekliliği olan Google Adwords danışmanlığını, tam anlamıyla yerine getirmiş oluruz.

Kısaca yapmanız gereken adımlardan bahsedecek olursak, Google Adwords sayfanızı açtıktan sonra karşınıza çıkacak olan adımları takip edin. Yukarda bahsettiğimiz anahtar kelimelerinizi sizden istenen alana bırakın. Bu reklamınızın bir kısmının yayına alındığını gösterecektir. Buraya kadar şirketiniz adına tuttuğunuz bir bilişim uzmanı ile işinizi yürütebilirsiniz. Fakat reklam yayınlama saati söz konusu olduğunda, ne yazık ki uzmanınız yetersiz kalacaktır. İşte bu nokta da UPGO olarak sizlere yayın saatinin reklam vermede ne kadar önemli bir adım olduğunu, sadece bizler gösterebiliriz. Çünkü Google Adwords bilgisayar uzmanlığından çok, alan uzmanlığı gerektirmektedir ve bizim alanımız tam da bu. Sadece Google Adwords ve Organik SEO konusunda sizlere hizmet vermekte olan UPGO sayesinde artık reklam vermeyi yük olarak görmenize gerek yok. Yapmanız gereken tek şey bizi aramak ve bir Google Adwords danışmanlığı istediğinizi söylemek. Gerisini biz sizler için hallederiz.